Otrdien Ministru kabinets (MK) apstiprināja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos par darba samaksas sistēmu no valsts budžeta finansējamo institūciju ārstniecības personām un sociālā darba speciālistiem, kuros tika iestrādāts ministrijas izstrādātais darba samaksas paaugstināšanas grafiks ārstniecības personām no 2006.gada 1.janvāra un pēc tam no 1.jūlija, kā tas ir paredzēts veselības aprūpes Cilvēkresursu attīstības pamatnostādnēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Šo grozījumu būtība ir tehniski sakārtot tiesību aktus saistībā ar 2006.gadā piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem sociālā darba speciālistu un ārstniecības personu darba samaksai atbilstoši pamatnostādnēm “Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē”.

Līdz ar pamatnostādņu apstiprināšanu 2005.gada maijā tika uzsākta pakāpeniska darba samaksas paaugstināšana ārstniecības personām. MK atbalstīja trešo no piedāvātajiem variantiem, kas jau no šā gada otrā pusgadā ļāva palielināt ārstniecības personu vidējo darba samaksu līdz 237,5 latiem esošo 190 latu vietā.

No 2006.gada 1.janvāra ārstniecības personu vidējā darba samaksa būs 275Ls. Ārstiem tā palielināsies līdz 418 Ls, vidējam medicīniskajam personālam – līdz 251 Ls un jaunākajam medicīnas personālam – līdz 167 Ls.

Savukārt no 2006.gada 1.jūlija ārstniecības personu vidējā darba samaksa būs 290 Ls – ārstiem palielinot darba samaksu līdz 440 Ls, vidējam medicīniskajam personālam līdz 264 latiem un jaunākajam medicīniskajam personālam līdz 176 latiem.

Pamatnostādņu īstenošanai likumā “Par valsts budžetu 2006.gadam” ir iekļauts Veselības ministrijai nepieciešamais finansējums 44,8 miljoni latu apmērā, tai skaitā: 15,9 miljoni latu – darba samaksas palielinājumam, kas uzsākts no 01.07.2005, 24,2 miljoni latu – darba samaksas palielinājumam no 01.01.2006 un 4,7 miljoni latu – darba samaksas palielinājumam no 01.07.2006.

Savukārt turpmākajiem gadiem paredzētais papildus finansējums tiks skatīts vienlaikus ar visu ministriju budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu attiecīgajam gadam.

Darba samaksas paaugstinājums 2006.gadā skars tos mediķus, kas strādā veselības aprūpes, izglītības, tieslietu, iekšlietu, aizsardzības un labklājības nozarēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form