No šī gada 1.jūlija iedzīvotāju maksājumi par siltumu samazināsies aptuveni par 8%, informēja AS "Rīgas siltums" preses sekretārs Andris Sproģis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau ziņots, ka uzņēmums savukārt lūdzis paaugstināt siltumenerģijas tarifus no 1.oktobra.

Maksājumi kļūs mazāki, jo 1.jūlijā stāsies spēkā likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" grozījumi, kas paredz, ka piegādātā siltumenerģija tiks aplikta ar 5% pievienotās vērtības nodokli (PVN).

"Lai gan līdz šim minētā likuma 6.pants noteica, ka iedzīvotāju maksājumi netiek aplikti ar PVN, reāli saskaņā ar tā paša likuma 10.panta 12.punktu tarifā bija iestrādāts priekšnodoklis aptuveni 14% apmērā," skaidroja Sproģis.

Līdz šim iedzīvotāji maksāja 19,15 latus par megavatstundu (MWh), bet no 1.jūlija maksa par megavatstundu siltuma būs 17,62 lati.

Mazākus rēķinus iedzīvotāji saņems šā gada augustā, kad būs jāmaksā par jūlijā saņemto karsto ūdeni.

Jau ziņots, ka AS "Rīgas siltums" vērsies Rīgas pilsētas Sabiedrisko pakalpojumu regulatorā un lūdza paaugstināt siltumenerģijas tarifus no šā gada 1.oktobra.

Uzņēmuma paziņojums liecina, ka patlaban iedzīvotājiem jāmaksā 19,15 lati par MWh ar priekšnodokli. No 1.oktobra tarifs būs 21,73 lati par MWh bez PVN. Līdz ar to iedzīvotājiem tarifs paaugstināsies par aptuveni 13,5%.

Pārējiem lietotājiem patlaban jāmaksā 16,78 lati par MWh bez PVN, bet no 1.oktobra tarifs būs 21,73 lati par MWh bez PVN. Pārējiem lietotājiem tarifs paaugstināsies par aptuveni 29,5%.

Uzņēmums informēja, ka 22.jūnijā Rīgas pilsētas regulatorā iesniegts aprēķinātais tarifa projekts: siltumenerģijas ražošanai - 14,528 lati par MWh, siltumenerģijas piegādei - 6,525 lati par MWh, siltumenerģijas realizācijai 0,673 lati par MWh.

Uzņēmums, skaidroja, ka siltumenerģijas tarifs mainās, piemērojot dabasgāzes tirdzniecības tarifus, kas noteikti ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 22.marta lēmumu un abu Rīgas termoelektrocentrāļu paredzēto tarifu pieaugumu.

PVN likmju pārmaiņas ir saistītas ar šā gada 8.jūnijā Saeimā pieņemtajiem likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" grozījumiem, saskaņā ar kuriem siltumenerģijas piegādēm iedzīvotājiem tiek piemērota 5% likme. Pārējiem lietotājiem PVN likme ir 18%.

Ar siltumenerģijas tarifa projektu var iepazīties "Rīgas siltuma" telpās Rīgā, Cēsu ielā 3a. Sabiedrisko pakalpojumu lietotāji savus priekšlikumus siltumenerģijas tarifu projektam var rakstveidā iesniegt Rīgas pilsētas regulatorā un "Rīgas siltumā" 20 dienu laikā.

Sproģis skaidroja, ka tarifu pieaugums saistīts ar kurināmā cenu un uzņēmuma pastāvīgo izmaksu pieaugumu.

Gāzes cena esot pieaugusi par 36%, no "Latvenergo" pirktās siltumenerģijas cena - par 33%, bet uzņēmuma pastāvīgās izmaksas - algas, remonts, īpašumu uzturēšana u.c. - inflācijas dēļ palielinājušās par 2%.

Rīgas pilsētas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora padomes loceklis Māris Bērziņš pastāstīja, ka tarifu paaugstināšanas lietderība tiks izvērtēta līdz pēdējam brīdim. Iespējams, izskatīšanas termiņš tiks pagarināts.

""Rīgas siltums" mums ir iesniedzis projektu, kur vēl nav apstiprinātas siltumenerģijas iepirkšanas cenas no "Latvenergo". Kamēr tās nebūs apstiprinātas, nevaram būt pārliecināti. Tādēļ turpinām pētīt tarifus un esam sastādījuši jautājumu sarakstu par dažādām pozīcijām," sacīja Bērziņš.

Jau ziņots, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome 22.martā apstiprināja AS "Latvijas gāze" iesniegto dabasgāzes tarifu projektu, kas noteica tarifu pieaugumu no šā gada 1.maija. Nepieciešamību paaugstināt dabasgāzes tarifus uzņēmums skaidroja ar gāzes iepirkuma cenas pieaugumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form