No Būtiņģes termināļa Baltijas jūrā noplūdusi nafta; tā virzās uz Latvijas pusi
Foto: DELFI

Lietuvā no kompānijai "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes termināļa pirmdien Baltijas jūrā noplūdusi nafta, kas virzās uz Latvijas pusi, paziņojušas Lietuvas amatpersonas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Noplūdis neliels daudzums naftas. To mums pavēstīja Būtiņģes termināļa dežurants. (..) Pašlaik jūras glābšanas koordinācijas centrs koordinē palīdzības sniegšanu," sacīja Lietuvas jūras spēku jūras glābšanas koordinācijas centra komandieris Eugenijus Vaļikovs.

Lietuvas vides ministra Simona Ģentvila preses sekretārs Marijus Gaiļus, atsaucoties uz kompānijas "Orlen Lietuva" sniegto informāciju, vēlāk pavēstīja, ka noplūdušās naftas daudzums ir viena līdz divas tonnas.

Savukārt Lietuvas Vides aizsardzības departamenta komunikācijas nodaļas vadītājs Arūns Maļinovskis pavēstīja, ka izplūdusī nafta jūrā sedz apmēram vienu kvadrātkilometru. Viņš piebilda, ka vējš un straumes naftas plankumu nes Latvijas virzienā.

"Vides aizsardzības inspektori ir sākuši izmeklēšanu un aprēķina videi nodarītos zaudējumus," piebilda Maļinovskis.

Pēc Vaļikova teiktā, izplūdušo naftu savākt devies Lietuvas jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģis "Šakiai". Lai novērtētu naftas plankuma izmēru, nosūtīts Lietuvas gaisa spēku helikopters.

Lietuvas vides ministrs Simons Ģentvils sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis, ka Būtiņģes terminālī atvienojusies šļūtene, tāpēc notikusi naftas noplūde.

Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas pārstāve Sandra Brāle teica, ka Latvijas Jūras spēku patruļkuģis ir devies uz notikuma vietu, lai novērtētu situāciju, vai nepieciešams Jūras spēku atbalsts.

Brāle atgādināja, ka Latvijas Jūras spēki regulāri piedalās mācībās, kuru mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojuma incidentiem jūrā un ostu akvatorijās.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola teica, ka šajā gadījumā primāri kompetentās institūcijas ir Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs un Valsts vides dienests. Ja tiks saņemta informācija no minēta centra un būs nepieciešama reaģēšana uz notikumu piekrastē un glābšanas darbu koordinēšana, tad darbos iesaistīsies arī VUGD vai citi dienesti.

Būtiņģes terminālis pieder Polijas kompānijas "PKN Orlen" meitasuzņēmumam "Orlen Lietuva", kas to izmanto vienīgi jēlnaftas importam sev piederošās Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcas vajadzībām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Lietuva PKN Orlen Polija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form