No ceturtdienas Rīgā vairs nekursēs minibusi un ekspresbusi
Foto: LETA

SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) no ceturtdienas, 2. aprīļa, pieņēmusi lēmumu pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgas pilsētā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums skaidro, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī, tostarp sabiedriskajā transportā, noteikti ierobežojumi un drošības pasākumi. No 21. marta Rīgā tika slēgti vairāki RMS maršruti un reisi, atsevišķos maršrutos transports kursē pēc brīvdienu kustības grafika. Turklāt Satiksmes ministrija 26. martā izdeva rīkojumu "Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā", kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos.

Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus tikai ar minibusiem un ekspresbusiem, savukārt SM rīkojums nosaka ierobežot minētās klases transportlīdzekļu izmantošanu. Tāpat pēdējās dienās uzņēmums saņem no darbiniekiem arvien jaunu informāciju par atsevišķiem gadījumiem, kad pasažieri mikroautobusos neievēro noteiktos distancēšanās ierobežojumus. Ņemot vērā visu iepriekš minēto, RMS secinājis, ka nevar nodrošināt rīkojuma izpildi kādā citā veidā, kā vien pārtraucot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un uz ārkārtējās situācijas laiku, slēdzot visus maršrutus.

Tāpēc no 2. aprīļa minibusi un ekspresbusi pārtrauks braukt arī šajos maršrutos - 203., 204., 209., 214., 233., 263., 271., 300., kas līdz šim kursēja pēc brīvdienu kustības grafika.

Izmaiņas būs spēkā līdz brīdim, kamēr valstī netiks atcelts ārkārtas stāvoklis. Daļa transportlīdzekļu vadītāji jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, bet pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem darbiniekiem.

RMS atvainojas saviem pasažieriem par sagādātajām neērtībām un cer, ka tuvākajā nākotnē situācija saistībā ar Covid-19 valstī uzlabosies, un uzņēmums varēs atjaunot savu darbību, atsākot kursēt visiem minibusiem un ekspresbusiem visos maršrutos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form