Uzvaru savā pirmajā Katarā notiekošā Pasaules kausa mačā otrdien guva šī brīža planētas čempione Francija, kas D grupas cīņā ar 4:1 (2:1) apspēlēja Austrāliju.

Francijas izlases labā divus vārtus iesita Olivjē Žirū (attēlā pa kreisi), kurš ar 51 precīzu sitienu kopā ar leģendāro Tjerī Anrī tagad dala valstsvienības visu laiku rezultatīvākā spēlētāja godu. Vēl pa vieniem vārtiem uzvarētāju labā guva Adrjēns Rabjo un Kilians Mbapē. Savukārt Austrālijas rindās goda vārti Kreiga Gudvina kontā.

Kaut arī neapstrīdama favorīte, pasaules čempione Francija šo maču iesāka blāvi, un Austrālija izmantoja iespēju gūt vārtus, kad 9. minūtē nepiesegts pie vārtiem palika Gudvins. Tomēr francūži lēnām pārslēdza nākamos ātrumus un uzņēma apgriezienus, pirmā puslaika otrajā pusē pēc Rabjo un Žirū sitieniem jau pārņemot vadību.

Francija demonstrēja skatāmu uzbrukuma futbolu, Žirū otrā puslaika ievadā teju "šķērītē" iesita otros vārtus, bet 3:1 cīņas 68. minūtē pēc teicamas Usmana Dembelē piespēles panāca Mbapē. Žirū gan Anrī rekordu atkārtoja vien četras minūtes vēlāk, kad vārtos pārvirzīja Mbapē centrējumu.

Pirmajā šīs grupas spēlē otrdien Dānija spēlēja bezvārtu neizšķirti ar Tunisiju.

Portāls "Delfi" piedāvā Francijas un Austrālijas cīņas teksta tiešraidi.