No retranslējamo programmu saraksta izslēdz 16 kanālus, tostarp 'RenTV Baltic' un 'NTV Mir Baltic'
Foto: Shutterstock

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēmusi izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 kanālus, jo kopš 1. februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā, portāls "Delfi" uzzināja padomē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NEPLP lēmusi izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta: "REN TV Baltic", "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial" ("НТВ Сериал"), "NTV Stilj" ("НТВ Стиль"), "NTV Pravo" ("НТВ Право"), "Kinomiks" ("Киномикс"), "Nashe novoye kino" ("Наше новое кино"), "RODNOYE KINO" ("РОДНОЕ КИНО"), "INDIYSKOYE KINO" ("ИНДИЙСКОЕ КИНО"), "KINOKOMEDIYA" ("КИНОКОМЕДИЯ"), "KINOSERIYA" ("КИНОСЕРИЯ"), "KVN TV" ("КВН ТВ"), "Kukhnya TV" ("Кухня ТВ"), "BOKS TV" ("БОКС ТВ") un "HD Life".

Šāds lēmums pieņemts, jo NEPLP rīcībā nav informācijas par iepriekš minēto programmu izplatīšanas pārstāvi vai pārstāvjiem Latvijas teritorijā, kas programmas īpašnieku vārdā varētu dot piekrišanu programmas izplatīšanai Latvijas teritorijā, kā arī padome nav saņēmusi informāciju no programmu īpašniekiem par vēlmi turpināt šo programmu izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Lēmums stāsies spēkā pusnaktī uz 10. februāri.


"Ņemot vērā, ka mums neizdevās iegūt pierādījumus tam, ka šīs programmas Latvijā vispār kāds pārstāv, tās ir izņemtas no Latvijā retranslējamo programmu saraksta. Lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu, NEPLP pastiprināti pārbaudīs visas Latvijā retranslējamo programmu reģistrā atrodamās programmas un, ja konstatēs līdzīgus gadījumus, attiecīgi rīkosies," uzsvēra NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Iepriekšējais tiesību turētājs SIA "TEM LV" ir informējis, ka kopš 1. februāra tam vairs nav tiesību uz šīm programmām, šādu informāciju ir snieguši arī kabeļoperatori.

NEPLP ir vērsās pie iespējamā jaunā programmu izplatīšanas pārstāvja ar lūgumu iesniegt padomē apliecinošus dokumentus par iepriekš norādīto programmu izplatīšanas tiesībām Latvijas teritorijā, taču dokumenti, kas apliecinātu šādas tiesības, nav saņemti.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19. panta pirmā daļa nosaka, ka "programmu retranslācijai un izplatīšanai publiskajos elektronisko sakaru tīklos nepieciešams saņemt retranslējamās programmas īpašnieka (turētāja) piekrišanu un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes retranslācijas atļauju".

Ar aktuālo programmu sarakstu var iepazīties NEPLP mājaslapā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NEPLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi