No vardarbības cietušiem bērniem palielina psihologu konsultāciju skaitu
Foto: Shutterstock

Ministru kabinets otrdien, 28. martā, nolēma, ka no 1. aprīļa bērni, kas cietuši no vardarbības, sociālo rehabilitāciju individuālo konsultāciju veidā dzīvesvietā varēs saņemt līdz 20 speciālistu konsultācijām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Labklājības ministrijā (LM) portālu "Delfi" informēja, ka līdz šim maksimāli bija noteiktas 10 konsultācijas.

"Bērns, tostarp arī kopā ar ģimenes locekli vai personu, kas bērnu aprūpē, varēs saņemt trīs speciālista konsultācijas pēc pakalpojuma saņemšanas, lai uzturētu bērna sociālo funkcionēšanu," pauda ministrijā.

Grozījumi noteikumos "Kārtība, kādā nepieciešamo palīdzību sniedz bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām" tostarp nosaka, ka bērniem, kuriem pakalpojums par līdz šim iespējamajām 10 konsultācijām ir piešķirts līdz 2023. gada 31. martam un tas nav saņemts pilnā apjomā, jaunais konsultāciju apjoms tiks nodrošināts, pamatojoties uz dokumentiem, kas jau saņemti sociālajā dienestā par šī pakalpojuma piešķiršanu.

Labklājības ministre Evika Siliņa (JV) atzina, ka psiholoģiskais atbalsts bērnam, kurš cietis no vardarbības, ir ceļš uz atveseļošanos un iespēju turpināt savu dzīvi.

"Svarīgi, ka šādu atbalstu sniedzam nekavējoties un soli pa solim palīdzot mazināt traumas atstāto iespaidu uz bērna psihi. Mērķis ir ar psiholoģisko atbalstu palīdzēt bērnam iekļauties normālā sociālajā dzīvē," uzsvēra ministre.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.