No žurnālista Korejā līdz 'jauniešu brālim' Latvijā – mūks Hanjols atklāti par piedzīvoto Rīgā
Foto: DELFI

Gadumijā Latvijā pirmo reizi risināsies Tezē kopienas rīkotā Eiropas jauniešu tikšanās. Grandiozais pasākums allaž pulcē tūkstošiem jauniešu no visas pasaules. Lai sāktu gatavošanos šim lielajam, Rīgā gaidāmajam notikumam, pirms mēneša galvaspilsētā ieradās seši kopienas brāļi no nedaudz vairāk nekā pirms 70 gadiem Francijas Burgundijas apgabala Tezē ciematā dibinātās ekumēniskās kopienas, kā arī desmit jaunieši-brīvprātīgie no dažādām valstīm. Par Rīgas tikšanās sagatavošanās darbiem ir atbildīgs Tezē kopienas brālis korejietis Sin Hanjols (Shin Han Yol) kuru iztaujāt gan par to, kā viņš nokļuva Tezē kopienā, gan par gadumijā gaidāmo tikšanos, devās portāls "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nelielā komanda, kurā ir arī divas svētā Andreja kopienas māsas, apmetusies bijušajās skolas telpās daudzstāvu namā Palasta ielā 3, Vecrīgā, kur iekārtoti vairāki biroji, divas ēdamzāles, virtuve un lūgšanu vieta. Ienākot telpās, jaušama nedaudz saspringta, darbīga gaisotne, klab datoru taustiņi, noris sarunas pa telefonu, un Hanjols laiku pa laikam izvaicā jauniešus par padarīto.

Pēkšņi šķind zvans, jaunieši pamet savus darbus un dodas uz lūgšanu. Viņi lūdzas, apsēdušies vai nu vienkārši uz grīdas, vai nelieliem koka ķeblīšiem, un lūdzas veidā, kas raksturīgs tieši Tezē kopienai – īsas, daudzbalsīgas Dieva slavēšanas un pielūgsmes dziesmas mijas ar klusuma brīžiem, kuros katrs klātesošais var pateikties Dievam vai lūgt par citu un par savām vajadzībām.

Lūgšanu vietu apgaismo vien pie krusta aizdegtās sveces. Askētiski un vienlaikus meditatīvi, tāpēc negribot nākas sev uzdot jautājumu, kas pamudina jauniešus mērot tūkstošiem kilometru, piemēram, no Ķīnas uz Latviju, lai kopā ar citiem pavadītu dienas šādos vienkāršos apstākļos un lūgšanās. Šis ir galvenais jautājums, kuru "Delfi" uzdod arī savam sarunu biedram brālim Hanjolam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lasāmgabali
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form