Foto: AFI

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nolēmusi otrreizējai caurlūkošanai Saeimai nodot grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas paredz ieviest vienotu tarifu par vieglo taksometru pārvadājumiem, informēja prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Grozījumus Autopārvadājumu likumā neizsludināt un nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai prezidenti aicināja apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) Saeimas frakcija.

Valsts prezidentes padomniece juridiskajos jautājumos Sandra Kukule pastāstīja, ka prezidentes padomnieki diskusijā ar ekspertiem nonākuši pie jautājuma, vai vispār ir nepieciešams noteikt tarifu robežu.

Rīgas domes licencēšanas komisijas un Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji izteikuši viedokli, ka patērētāju interešu dēļ būtu nosakāms vienots tarifs.

Vienota tarifa nepieciešamība tiek pamatota ar to, lai taksometru pārvadājumos nevaldītu anarhija, lai netiktu mānīti klienti. Pēc Rīgas domes un SM pārstāvju domām, pašlaik pastāv neveselīga konkurence, dempings ietekmē pakalpojumu kvalitāti un automašīnu tehnisko stāvokli.

Savukārt citi diskusijas dalībnieki uzsvēruši, ka ne vienmēr kvalitāte ir saistīta ar tarifiem.

Konkurences padome un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija uzskata, ka cena ir galvenais konkurences elements un Saeima ar šādu likumu "nodibinājusi likumīgu karteli". Padomes un komisijas pārstāvji uzskata, ka vienoti tarifi nav nepieciešami un ir jārada brīva konkurence, informēja Kukule.

Pagājušajā nedēļā Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Autopārvadājumu likumā, saskaņā ar kuru pašvaldības var noteikt vienotus tarifus pārvadājumiem ar vieglo taksometru. Pašreizējā likuma redakcija paredz, ka pašvaldības regulators nosaka tikai maksimālo tarifu, bet tas nav tiesīgs noteikt tarifa minimālo robežu.

Kā uzskata PCTVL, likuma jaunā redakcija būtiski ierobežo konkurenci tirgū. No konkurences ierobežošanas cieš patērētājs, jo pārvadātājs nav tiesīgs sniegt savu pakalpojumu par zemāku cenu, nekā to paredz pašvaldības izdotais normatīvais akts.

"Mēs uzskatām, ka grozījumi Autopārvadājumu likumā ir izdevīgi tikai lielākajiem pārvadātājiem, kuri vēlas ierobežot mazāku pārvadātāju iespējas sniegt tādas pašas kvalitātes pakalpojumus par zemāku cenu, ņemot vērā to sniegto pakalpojumu zemo pašizmaksu," prezidentei raksta PCTVL deputāti.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form