Līdz šī gada jūnija beigām sagatavot politikas dokumentu par ilgtermiņa nodokļu reformu, ņemot vērā nepieciešamo fiskālo konsolidāciju un ietekmi uz Latvijas ekonomikas konkurētspēju – šis ir viens no solījumiem, kas iekļauts publiskotajā Papildu saprašanās memorandā starp Eiropas Savienību un Latviju. 24.februāra publiskajās debatēs "Kas notiek Latvijā?" valdības partneru pārstāves atklāja, ka pirmā nodokļu pamatnostādņu versija jau ir sagatavota un partneri ar to ir iepazīstināti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzklausījis Brīvo arodbiedrību savienības valdes priekšsēdētāja vietnieka Egila Baldzēna kritiku par ilgajiem termiņiem nodokļu politikas reformu sagatavošanā, Dzintars Zaķis ("Jaunais laiks") tā arī nepateica, kad būs skaidrs nodokļu reformu projekts. Viņš vien aicināja ticēt, ka Finanšu ministrija (FM) darbu tiešām dara, un izteica viedokli, ka līdz jūnija beigām jau būs bijusi arī diskusija par izmaiņām. Dz.Zaķis izvairījās atbildēt, kad projektam jābūt publiskam, tikai solot, ka tas "būs pietiekami laicīgi".

Taču Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle atklāja, ka pirmā nodokļu pamatnostādņu versija šobrīd ir sagatavota un pagājušo piektdien FM ir jau notikusi pirmā tikšanās par projektu, kurā "ļoti, ļoti, ļoti sāpīgas lietas" šobrīd vēl nav. Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende arī pavēstīja, ka 1.martā plāns būs uz galda arī tautsaimniecības sapulcē.

Par to, kas pamatnostādņu projektā ir paredzēts, gan daudz neizdevās uzzināt. E.Egle atklāja vien to, ka projektā FM nav ņēmusi vērā jau valdībā konceptuāli apstiprinātās Ekonomikas ministrijas sagatavotās nodokļu pamatnostādnes. Taču skaidrības nebija arī par nodokļu izmaiņu uzstādījumiem, tai skaitā politiskajiem. E.Baldzēns skaidroja, ka arodbiedrības piekristu "samērīgam, progresīvam iedzīvotāju ienākuma nodoklim", kas ņemtu vērā arī ģimenes locekļu skaitu un mājsaimniecības problēmas. Pozīcijas politiķis Vents Armands Krauklis (Tautas partija) tikai apsolīja, ka partijas nodokļu reformas plāns būs marta sākumā. Savukārt opozīcijas politiķe Karina Pētersone ("LPP/LC") sacīja, ka partija piedāvātu nodokļu sistēmu skatīt vismaz trīs gadu kontekstā, mazinātu slogu uz darbaspēka izmaksām un "precizētu" nekustamā īpašuma nodokli, taču arī šī partija vēl nav publiski prezentējusi aptverošu nodokļu reformu piedāvājumu.

Citus būtiskākos un spilgtākos debašu fragmentus par plānoto pensiju reformu, versijām par 400 - 500 miljonu latu konsolidāciju nākamā gada budžetā un uzņēmēju prasībām varat noskatīties www.knl.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form