Nokrišņi uz grants ceļiem Latvijā izraisījuši šķīdoni; Latgalē apledo ceļi
Foto: DELFI

Sakarā ar ilgstošiem nokrišņiem uz grants autoceļiem daudzviet ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, portālu "Delfi" informēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šķīdoņa dēļ pagaidu masas ierobežojumi jau ir ieviesti uz 18 vietējiem ceļiem Vidzemē un Pierīgā, uz 13 vietējiem autoceļiem Latgalē un uz deviņiem vietējiem autoceļiem Kurzemē. Lielā daļā Latgales vietējie autoceļi ir apledojuši un slideni, taču, temperatūrai paaugstinoties, šķīdonis var sākties arī tur, brīdina LVC.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota LVC mājaslapā.

LVC atgādina, ka šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, norāda LVC, vienlaikus piebilstot, ka šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs, apgalvo LVC. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, ka ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem LVC lūdz informēt LVC Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu:sic@lvceli.lv vai LVC "Twitter" un "Facebook" kontos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form