Norisināsies ikgadējā 'Zemes stundas' akcija
Foto: LETA

Visā pasaulē, tostarp Latvijā, šodien no pulksten 20.30 līdz 21.30 norisināsies ikgadējā akcija "Zemes stunda", kuras laikā cilvēki aicināti izslēgt gaismas, simboliski pievienojoties cīņai pret globālo sasilšanu un dabas daudzveidības mazināšanu, informēja Pasaules Dabas fondā (PDF).

Draudi, ko rada klimata pārmaiņas un dabas daudzveidības samazināšanās, var likt lielai daļai pasaules iedzīvotāju zaudēt mājas, pārtikas avotus un iztikas līdzekļus, norāda akcijas rīkotāji. Pirmie dabas skaitīšanas rezultāti rādot, ka arī Latvijā būtiski samazinās dabas daudzveidība. Dabas skaitīšanas pirmajā gadā vērtīgie biotopi konstatētia vien piektajā daļā no apsekotajām teritorijām. Īpaši apdraudētas esot pļavas.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti konstatējuši, ka no pērn apsekotajām pļavām par bioloģiski vērtīgām var uzskatīt vien 17%. Taču bioloģiskā daudzveidība pļavās sniedz iespēju tikt pie neaizvietojamām dabas veltēm - tējas, ekstraktiem, medikamentu sastāvdaļām, kosmētikas, medus un citiem bišu produktiem. Tāpat samazinās arī vērtīgo mežu biotopu apjomi - meži kļūst jaunāki un vienveidīgāki, norāda PDF.

"Tas, uz ko šobrīd gribam aicināt sabiedrību, ir apzināties, ka dabas vērtības ir izšķirīgi svarīgas daudz plašākai sabiedrībai nekā tas šķiet pirmajā mirklī. Šeit nav stāsts par kādas sugas skaita samazināšanos, par to, ko mēs redzam vai sajūtam pastaigās upes krastā, bet gan par masveida bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, kam ir milzīga ietekme uz katru no mums, uz sociālajam un ekonomiskajām sistēmām kopumā jebkurā vietā pasaulē. Šogad, izslēdzot gaismu, mēs aicinām cilvēkus arvien nopietnāk attiekties pret dabas resursu izmantošanu un lēmumu pieņēmējus nopietnāk apsvērt bioloģiskās daudzveidības jautājumu iekļaušanu dabas resursu apsaimniekošanā," uzsvēra PDF direktors Jānis Rozītis.

Source

LETA

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Zemes stunda
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form