Atsaucoties uz Latvijas "pērles" - Turaidas pilskalna iespējamo nobrukšanu, norvēģu firma piedāvājusi izmantot viņu rīcībā esošu modernu pilskalna nostiprināšanas aparatūru "māla šļirces". Ģeoloģijas dienesta vadītājs Māris Segliņš stāstīja, ka norvēģi atsūtījuši informāciju par šāda aparāta iespējamu piegādi, kas reāli varētu palīdzēt pils glābšanas darbos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Dienests plāno sazināties ar firmu, lai noskaidrotu piedāvājuma tehniskos parametrus, kā arī ar kādiem nosacījumiem to varētu nogādāt Latvijā. Segliņš pieļāva, ka norvēģi varētu aparātu piedāvāt "ja ne par brīvu, tad uz kādiem labvēlīgākiem nosacījumiem".

Viņš arī informēja, ka uzreiz pēc Turaidas pils nogāzes nogruvuma īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām Roberta Zīles sekretariāts esot interesējies Eiropas valstīs par iespējamo aparatūru, kas varētu palīdzēt "Turaidas drāmā". Drīz pēc tam atsaukušies norvēģi.

Jau vairākkārt ziņots, ka pēc nogruvuma 7.februārī izveidotas trīs darba grupas, tajā skaitā arī valdības darba grupa, pilī strādā speciālisti, uzsākti urbumi pils pamatu izpētei un gruntsslāņu noteikšanai, kā arī uzsākta topogrāfiskā mērīšana un citi glābšanas darbi.

Šobrīd jau sākti urbumi pils pagrabos, lai noteiktu tās pamatu slāņus, stāvokli un pils noturību. Turpinās ģeodēziskā novērošana, kā arī notekūdeņu novadīšana no ceļa un arī grāvjiem, lai tur neveidotos ledus un dubļu kalni.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien izveidoja darba grupu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Vladimira Makarova vadībā, kas nodarbosies ar Turaidas pilij zemes nogruvumu nodarīto postījumu apzināšanu un izvērtēšanu.

Valdība otrdien nelēma par līdzekļu piešķiršanu pils drošībai, jo pagaidām nav zināms nepieciešamais apjoms, bet uzdeva vides ministrijai un Finansu ministrijai izvērtēt un saskaņot nepieciešamo finansējumu. Nauda tiks piešķirta no valsts budžetā plānotajiem līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form