Nosaka izņēmumu saistībā ar tirdzniecības vietām ieslodzījuma vietās
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja izņēmuma noteikšanu Covid-19 ierobežošanas noteikumos, lai ļautu tām tirdzniecības vietām, kuras strādā ieslodzījuma vietās, pārdot ierasto preču klāstu, portāls "Delfi" noskaidroja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijā norādīja, ka ieslodzītajiem ir likumā noteiktas tiesības regulāri iepirkties cietuma veikalā par noteiktu summu atkarībā no soda izciešanas režīma. Šobrīd, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību ieslodzījuma vietās, ar ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces rīkojumu ieslodzītajiem ir aizliegti pienesumi un sūtījumi, līdz ar to stājoties spēkā minētajiem ierobežojumiem, ieslodzītajiem faktiski paliek bez iespējām iegādāties noteiktas preces, kuras viņiem var būt nozīmīgas, bet kuras nav atļauts iegādāties cietuma veikalā.

Cietuma veikalā ieslodzītie var iegādāties ierobežotu preču sortimentu, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi. Tāpat cietuma veikalu klātienes apmeklējums arī ikdienas situācijā nav atļauts visiem ieslodzītajiem – preču iegāde ar cietuma amatpersonu starpniecību notiek attiecībā uz apcietinātājiem un notiesātajiem zemākajās soda izciešanas režīma pakāpēs, tādejādi, režīma dēļ ir jau ierobežotas ieslodzīto tiesības klātienē apmeklēt cietuma veikalu.

Savukārt ieslodzījuma vietās noteikto epidemioloģiskās drošības ierobežojumu dēļ, šobrīd cietumu veikalos nenotiek ieslodzīto iepirkšanās tradicionāli staigājot gar plauktiem un izvēloties preces, tā vietā jau šobrīd ieslodzītajiem pārsvarā tiek izsniegts nokomplektēts pirkums. Līdz ar to, uz cietumu veikaliem nevar attiecināt ierobežojumus attiecībā uz tirdzniecības norises organizēšanu, jo tie darbojas absolūti atšķirīgā vidē.

Attiecībā uz cietuma veikalos tirgojamo preču sortimentu ka valdības noteikto ierobežojumu pastāvēšana attiecībā uz ieslodzītajiem var robežoties ar cilvēktiesību pārkāpumu, jo, piemēram, kancelejas preču (rakstāmlietu) nepieejamība neļauj nodrošināt savu interešu aizstāvību tiesu procesos, atzīmēja ministrijā. Tāpat noteikto ierobežojumu dēļ ieslodzītajiem nav iespējas iegādāties apģērbu, galda piederumus (šķīvji, bļodiņas, karotes, krūzītes), dažādus ikdienā nepieciešamus saimniecības priekšmetus, bezrecepšu vitamīnus un citas preces. Turklāt ieslodzītie šīs preces nevar iegādāties internetā kā pārējās sabiedrības daļa.

Ieslodzītajiem paredzētās tiesības iepirkties cietuma veikalā nodrošina atbilstoši ieslodzījuma vietu infrastruktūrai un ieslodzījuma vietās noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ieslodzījuma vietu pārvalde Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form