Noteiks pārejas periodu atsevišķu pārtikas piedevu un aromatizētāju iekļaušanai skolēnu ēdienos
Foto: Shutterstock

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) trešdien vienojušies noteikt pārejas periodu līdz 2017. gadam atsevišķu pārtikas piedevu un aromatizētāju iekļaušanai pārtikas produktos, kas tiek izmantoti skolēnu ēdināšanai, informēja Belēviča pārstāve Iveta Ciganova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abi ministri bijuši vienisprātis, ka bērni izglītības iestādēs jāēdina ar pasniegšanas dienā svaigi pagatavotu ēdienu no dabīgiem pārtikas produktiem un ēdienam jābūt gatavotam uz vietas skolas ēdnīcā.

Belēvičs ar Dūklavu vienojušies, ka ēdienu, ko gatavojuši skolas pavāri uz vietas izglītības iestādē, kas atbilst Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, ēdienkartes ietvaros drīkstēs izplatīt arī skolas kafejnīcā, piemēram skolas ēdnīcā pagatavotu omleti.

Tāpat profesionālās izglītības iestādēs, kurās tiek mācīti topošie pavāri, drīkstēs izplatīt ēdienu, kas pagatavots attiecīgās izglītības iestādes audzēkņu mācību procesā.

Ministri arī vienojās, ka tiks noteikts pārejas periods līdz 2017. gadam atsevišķu pārtikas piedevu un aromatizētāju iekļaušanai pārtikas produktos, kuri tiek izmantoti.

Kā pastāstīja Ciganova, ministri arī esot pārrunājuši jautājumu saistībā ar brīvpusdienu cenām. Belēvičs un Dūklavs bijuši vienisprātis, ka brīvpusdienām būtu jāmaksā divi eiro, jo 1,42 ir par maz, lai bērniem pusdienas pagatavotu no veselīgiem un kvalitatīviem produktiem. Ciganova piebilda, ka šis jautājums pagaidām ir idejas līmenī.

Jau ziņots, ka valdība vakar vēl neskatīja izmaiņas ražotāju un atsevišķas sabiedrības daļas neapmierinātību izsaukušajos noteikumos, kas paredz ierobežojumus pārtikai izglītības iestādēs, un uzdeva Veselības ministrijai (VM) tuvāko nedēļu laikā panākt vienošanos ar iesaistītajām pusēm.

Kā ziņots, ar 1. janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji.

Līdz ar to ražotājiem radušās problēmas, jo aizliegto piedevu sarakstā nokļuva arī dabīgās krāsvielas, kas ražotas, piemēram, no burkāniem vai bietēm.

Šajā sakarā ar protesta vēstuli atbildīgajās institūcijās vērsās Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF).

Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece iepriekš informēja, ka pēc ražotāju un skolu ēdinātāju protestiem notikusi operatīva Veselības ministrijas (VM), ZM, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta un citu ekspertu tikšanās. Jau vienā no tuvākajām valdības sēdēm varētu tikt pieņemts normatīvais akts, ar kuru tiktu grozīti šie noteikumi, pauda Muceniece.

Arī VM paziņoja, ka strādās pie grozījumiem, lai skolās būtu iespējams iegādāties produktus, kuri satur dabīgos aromatizētājus un dabīgās krāsvielas, kā arī prasībām atbilstošu maizi, tomēr noraida iespēju kopumā atcelt jauno kārtību par uztura normām skolās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form