Notiks konference par Pirmā pasaules kara fenomenu Eiropas kultūrā
Foto: LETA

25.augustā un 26.augustā viesnīcā "EuropaRoyale Riga" notiks Pirmajam pasaules karam veltīta konference "Karš, bibliotēka un katedrāle: Pirmais pasaules karš Eiropas kultūrā".

Kā informēja Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūta ārējo sakaru koordinators Pauls Daija, konference ir aicinājums uz starpdisciplināru sarunu par kara fenomenu Eiropas kultūrā, koncentrējoties uz Pirmā pasaules kara pieredzi ne tikai Rietumu frontēs, bet arī tā laika Baltijas guberņās un jaunajās Baltijas valstu sabiedrībās.

Konference notiek dienā, kad pirms simt gadiem - 1914.gada 25.augustā - Vācija uzbruka Beļģijai, pilsētiņā Luvenā iznīcinot seno bibliotēku ar renesanses manuskriptiem un katedrāli.

Konference aptvers mākslas vēsturi, kultūras studijas, literatūrzinātni, kino zinātni un sociālās zinātnes.

Tajā ar referātiem piedalīsies LU Humanitāro zinātņu fakultātes, Vēstures un filozofijas fakultātes, Sociālo zinātņu fakultātes, Latvijas vēstures institūta, Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Rēzeknes Augstskolas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī Tallinas Universitātes, Igaunijas Mākslas muzeja, Krievijas Zinātņu akadēmijas, Maskavas Augstākās ekonomikas skolas, Bostonas Ziemeļaustrumu universitātes un Tornas Nikolaja Kopernika universitātes pētnieki.

Konferenci organizē Latvijas LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu.

Pasākumā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu un angļu valodā.
Konferencei būs iespējams sekot tiešraidē "www.lu.lv/tiesraide".

Source

LETA

Tags

Latvijas Kultūras akadēmija Latvijas Universitāte Pirmais pasaules karš Rēzeknes augstskola
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form