Novērsti visi negaisa radītie elektrotīkla bojājumi Latvijā
Foto: F64

AS "Sadales tīkls" (ST) otrdien pabeidzis novērst bojājumus, kas radās negaisa laikā aizvadītās nedēļas nogalē un atjaunojis elektroapgādi visiem klientiem, kuriem tā bija traucēta negaisa izraisīto bojājumu dēļ, informēja ST.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā, lai atjaunotu negaisa skarto elektrotīklu, tika nomainīti 126 elektrolīniju balsti, 492 vietās savienoti trūkušie elektrolīniju vadi un no elektrolīnijām noņemti 556 koki un koku zari.

Lielākos bojājumus negaiss izraisīja Pierīgā – Carnikavas un Saulkrastu novadā, valsts ziemeļu un ziemeļaustrumu daļā, kā arī Cēsu, Smiltenes, Madonas, Aizkraukles, Gulbenes un Balvu apkārtnē. Elektroapgādes traucējumus klientiem galvenokārt izraisīja gaisvadu elektrolīniju vados iegāzti koki, pārrauti gaisvadu elektrolīniju vadi un bojāti elektrolīniju balsti.

Lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem ST novērsa naktī no sestdienas uz svētdienu un svētdien dienas laikā. Pirmdien no rīta elektroapgādes traucējumi bija vēl aptuveni 300 klientiem. ST turpināja darbu pastiprinātā režīmā, lai novērstu tehniski sarežģītākos un laikietilpīgākos elektrotīkla bojājumus, vietās, kur vairākos elektrolīniju posmos bija sarauti vadi, bojāti un nogāzti elektrolīniju balsti, elektrolīniju vados iegāzti koki, kā arī mežainos un purvainos apvidos, kur atsevišķiem elektrolīniju posmiem bija apgrūtināta speciālās tehnikas piekļuve. Visi elektrotīkla bojājumi tika novērsti līdz otrdienas plkst. 9.00.

ST, reaģējot uz meteorologu prognozēm, jau pirms negaisa sākuma bija gatavs novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus. Uzņēmums sazinājās ar pašvaldībām un informēja par iespējamajiem elektroapgādes traucējumiem pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurus var izraisīt negaiss. Elektrotīkla bojājumu novēršanai tika nodrošinātas visas materiālās rezerves un piesaistītas visas tehnikas vienības, kā arī papildu operatīvais personāls. Kopumā elektrotīkla atjaunošanas darbu veica 147 elektromontieru brigādes ar 393 elektromontieriem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Elektroapgāde Sadales tīkls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form