NVD: kopējais reģionālajām slimnīcām piešķirtais finansējums ir lielāks nekā pērn
Foto: DELFI

Lai gan astoņām reģionālajām slimnīcām šogad piešķirts mazāks finansējums nekā pērn, kopējais reģionālajām slimnīcām piešķirtais valsts finansējums ir lielāks nekā gadu iepriekš, portālu "Delfi" informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

10 no 18 reģionālajām slimnīcām šī gada finansējums ir līdz 6 % lielāks nekā pērn, savukārt astoņām slimnīcām finansējums ir par 0,2 % līdz 3,9 % mazāks nekā gadu iepriekš.

Saskaņā ar NVD sniegto informāciju kopumā reģionālajām slimnīcām šogad piešķirti par 663 730 eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu un citu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai slimnīcām novirzīts par 105 602 eiro vairāk, savukārt stacionāro pakalpojumu nodrošināšanai par 558 128 eiro vairāk nekā pērn.

NVD uzsvēra, ka ''nav pamatoti novirzīt līdzekļus tur, kur gada laikā iedzīvotājiem netiek sniegts viss gadam plānotais pakalpojumu apjoms. Ir būtiski ņemt vērā pacientu plūsmu un to, kādā apjomā slimnīcas ir spējīgas sniegt pakalpojumus''.

Kā informē NVD, šī gada sākumā 18 reģionālās slimnīcas saņēmušas arī valsts finansējumu vairāk kā 3 miljonu eiro apmērā slimnīcu darbinieku atalgojuma palielināšanai.

Līgumu par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu ir noslēgušas visas 18 reģionālās slimnīcas. Šonedēļ līgumu parakstīja Jēkabpils reģionālā slimnīca, Cēsu klīnika, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, Rēzeknes slimnīca, Ogres rajona slimnīca un Vidzemes slimnīca.

Tags

Vidzemes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form