Okupācijas muzeja vadība tiksies ar Rīgas mēru
Foto: LETA

Latvijas Okupācijas muzejs gatavs meklēt kompromisu par muzeja ēkas rekonstrukcijas detaļām; muzeja valdes priekšsēdētājs Valters Nollendorfs un muzeja direktors Gunārs Nāgels pirmdien, 5.oktobrī, dosies vizītē pie Rīgas mēra Nila Ušakova un aicinās Ušakovu veicināt projektā iesaistīto pušu tiešas sarunas, lai rastu situācijas risinājumu, pavēstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda.

Viņa uzsvēra, ka muzejs ieguvis arhitekta Gunāra Birkerta piekrišanu iespējamai projekta detaļu maiņai, lai izkustinātu muzeja rekonstrukcijas projektu.

"Rekonstrukcijas projektā iesaistītas vismaz septiņas puses: muzeja biedrība un muzejs, projekta autors Gunārs Birkerts, projekta īstenotājs "Valsts nekustamie īpašumi", tehniskā projekta izstrādātājs arhitektu birojs "5.iela", Kultūras ministrija, Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Rīgas pilsētas būvvalde. Šais apstākļos lietas nevar un nedrīkst kārtot birokrātiski. Ar saviem sadarbības partneriem esam jau pārrunājuši konkrētus risinājumus, kas varētu apmierināt gan muzeja vajadzības, gan arī arhitektu iebildumus," norādījis Nollendorfs.

Strazda pavēstīja, ka noslēgusies arī divus mēnešus ilgusī parakstu vākšanas kampaņa Latvijas Okupācijas muzeja "Nākotnes nama" atbalstam, sākotnējie rezultāti liecina, ka saņemti 1583 paraksti uz parakstu lapām un 551 elektronisks paraksts. Tā kā parakstu lapas vēl arvien turpina ienākt, galīgos rezultātus apkopos līdz mēneša vidum, viņa pauda.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija Rīgas pilsētas būvvaldei iesaka neatbalstīt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu.

Projekts "Nākotnes nams" iecerēts kā daļa no padomju okupācijas varas upuru piemiņas memoriāla, kas veidots pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres. Pērn augustā valdība atbalstīja 7,4 miljonu eiro piešķiršanu memoriāla kompleksa izveidei. Kompleksa būves pirmā kārta - Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves celtniecība - jāpabeidz līdz 2016.gada 1.oktobrim.

20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli Kultūras ministrijai ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Birkerta iecerēto piebūvi "Nākotnes nams", jo tā sabojāšot ēkas izskatu. Arī arhitekte Zaiga Gaile sākusi parakstu vākšanu, pieprasot sakopt un saglabāt Latvijas Okupācijas muzeja ēku esošajā veidolā, jo pārbūvēta un pārdēvēta, tā, viņasprāt, zaudētu arhitektūras vērtību un savas sūtības simbolisko svaru.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēdis Jānis Kukainis aicinājis Latvijas Saeimu un valdību piešķirt Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektam nacionālās nozīmes būvobjekta statusu un nekavējoties sākt Nākotnes nama celtniecību, savukārt valdības vadītāja Laimdota Straujuma PBLA valdes sēdes atklāšanā norādīja, ka situācija ar Okupācijas muzeju, visticamāk, tiks risināta ar speciāla likuma palīdzību.

Tags

Gunārs Birkerts Kultūras ministrija Laimdota Straujuma Okupācijas muzejs Zaiga Gaile

Comment Form