Okupācijas muzejs ir viens no mūsu simboliem, uzsver Mūrniece
Foto: Saeimas administrācija

Okupācijas muzejs ir kļuvis par vienu no mūsu simboliem, tā trešdien, 27.jūnijā, Melngalvju namā uzrunājot klātesošos Latvijas Okupācijas muzeja dibināšanas 25.gadadienai veltītā pasākumā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kā uzsvēra Mūrniece, Latvijas Okupācijas muzejs kļuvis par vienu no apmeklētākajiem muzejiem mūsu valstī, un lielu daļu apmeklētāju veido ārvalstu tūristi. Tas ļāvis godam pildīt misiju – cilvēkiem, kuri muzeju dibināja, bija svarīgi, lai atjaunotajā Latvijas valstī netiktu aizmirsts, kas ar mūsu zemi un tautu notika okupācijas režīmu laikā.

"Vēl vairāk – lai brīvajā pasaulē, kurā Latvija atkal bija atgriezusies, būtu skaidra izpratne par mūsu valsts likteni pēc Otrā pasaules kara," sacīja politiķe.

Mūrniece pauda gandarījumu par Okupācijas muzeja piebūves – Gunāra Birkerta projektētā Nākotnes nama – projekta virzību. Saeimā pagājušajā nedēļā pieņemtie grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā paredz jauno ēku pabeigt līdz nākamā gada septembra beigām, un muzejs pēc tam varēs atgriezties savā vēsturiskajā vietā Vecrīgā.

Latvijas Okupācijas muzeju atklāja 1993.gada 1.jūlijā. Muzejs iepazīstina ar Latvijas vēsturi no 1940. līdz 1991.gadam, kad valsts piedzīvoja gan Padomju Savienības, gan nacionālsociālistiskās Vācijas okupāciju. Muzeju līdz šim apmeklējuši teju divi miljoni cilvēku no visas pasaules, tostarp karaliskās ģimenes, prezidenti, valdību vadītāji un vēstnieki.

Tags

Okupācijas muzejs Saeima

Comment Form