Onkoloģijas centrā jau mēnesi saplīsis mamogrāfs
Foto: Shutterstock

Latvijas Onkoloģijas centrā jau kopš 12. februāra nestrādā mamogrāfs, kas krūts vēzi ļauj ieraudzīt tā sākuma stadijā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Tā gan nav Onkoloģijas centra vienīgā liksta, jo citur veikto mamogrāfiju izmeklējumus šajā iestādē nevar apskatīt programmu nesakritības dēļ.

Tāpat jau četrus gadus nav iespēju apstiprināt agrīnās vēža stadijas ar īpašu metodi.

"2015. gadā šī iekārta beidza darbu. Un visus šos gadus mēs esam lūguši nodrošināt. Tā vietā mēs piedāvājam biopsijas operāciju. Vai pagaidīt pusgadu, lai paaug lielāks, kas vispār ir pretrunā ar agrīnas diagnostikas principiem," raidījumam atzina radioloģe Ilze Eņģele.

Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane "Panorāmai" nenoliedza, ka mamogrāfa remonts ir ieildzis. "Tas ir tas, ko mēs ceram, ka drīzumā Austrumu slimnīca varēs iepirkt jaunu aparātu un pārveidot, galvenais, pārveidot, lai ir gan sonogrāfja, gan stereotakse un tomosintēze. Lai būtu vienoti," teica Epermane.

Raidījums norādīja, ka bieži vien neprasmīgi veiktu izmeklējumu dēļ sievietēm krūts vēzi atklāj pārāk vēlu.

Tags

Medicīna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form