Opozīcijas deputāts: Brocēnu domes priekšsēdētājai nebija vajadzīgo zināšanu
Foto: LETA

Brocēnu novada domes priekšsēdētājai Solvitai Dūklavai (LZP) nebija ne zināšanu, ne pieredzes, lai sakārtotu pašvaldības finanšu jomu, kas arī noveda pie krimināllietas un otrdienas notiesājošā tiesas lēmuma, šādu viedokli pauda domes opozīcijas deputāts Zigmunds Georgs Fīrers (LZS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš atgādināja, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanu rezultātā "Latvijas Zemnieku savienība" (LZS) bija ieguvusi visvairāk mandātu Brocēnu novada domē.

"Es kā LZS saraksta līderis piedāvāju Dūklavai, kura bija ieguvusi pirmo deputātes mandātu no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta, veidot LZP un ZZS koalīciju, Dūklavai ieņemot priekšsēdētāja vietnieka amatu," sacīja Fīrers.

Tomēr Dūklava kļuva par Brocēnu pašvaldības vadītāju. Viņaprāt, tas noticis dažādu aizmugurisku vienošanos rezultātā. "Manuprāt, tā bija viņas taktiska kļūda, jo bija dzirdēts, ka jau iepriekšējā vēlēšanu periodā pašvaldība atļāvās, maigi sakot, "vaļības", rīkojoties ar pašvaldības finanšu līdzekļiem," piebilda opozīcijas deputāts.

Viņš sacīja, ka ir pāragri spriest par turpmāko varas maiņu pašvaldībā, kamēr pašvaldība nav saņēmusi Augstākās tiesas (AT) spriedumu.

2017.gada pašvaldību vēlēšanās Brocēnu novadā domē tika ievēlēti deputāti no četriem sarakstiem. Ar pārliecinošu balsu vairākumu, proti, deviņām balsīm ir pārstāvēta LZP, kamēr Latvijas Reģionu apvienībai un nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) katrai ir pa divām balsīm.

Jau ziņots, ka AT Krimināllietu departaments otrdien negrozīja iepriekšējo instanču spriedumus krimināllietā, kurā bezdarbībā apsūdzētajai Brocēnu pašvaldības vadītājai Dūklavai piespriests naudas sods un liegums vienu gadu un sešus mēnešus ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu.

Ar šodienas lēmumu stājas spēkā Dūklavai piespriestais sods 20 minimālo mēnešalgu jeb 8600 eiro apmērā, atņemot tiesības ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. AT lēmums nav pārsūdzams.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies iegūt Dūklavas komentāru, kura gan tika sazvanīta, bet nolika telefona klausuli, neuzklausot jautājumu.

Brocēnu novada domes priekšsēdētāja apsūdzēta valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā saistībā ar Valsts kontroles (VK) atklātajiem finanšu pārkāpumiem pašvaldībā. Dūklava apsūdzēta pēc Krimināllikuma 319.panta trešās daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

2016.gadā prokuratūra Dūklavai piemēroja drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu, aizliedzot pildīt Brocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājas amata pienākumus. Saldus rajona tiesas izmeklēšanas tiesnese, izskatot Dūklavas sūdzību, gan pēc tam nolēma atcelt viņai piemēroto drošības līdzekli. Pašlaik Dūklavai nav piemērots nekāds drošības līdzeklis, kas nozīmē, ka viņa līdz šim bija tiesīga pildīt domes priekšsēdētājas pienākumus.

Pēc 2017.gada jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Dūklava saglabāja domes priekšsēdētājas amatu.

Dūklava VK atklātos finanšu pārkāpumus pielīdzinājusi slimībai, kas izplatījusies "tālu un dziļi", jo nav laikus atklāta un ārstēta.

Dūklavas krimināllietu Saldus prokuratūra nosūtījusi tiesai pērn augusta beigās. Tā ir viena no četrām atsevišķi izdalītajām krimināllietām saistībā ar VK atklātajiem finanšu pārkāpumiem Brocēnu novada pašvaldībā. Pārējās trīs lietas pret bijušo Brocēnu pašvaldības vadītāju Arvīdu Mēteru (LSDSP) un divām bijušajām pašvaldības grāmatvedības darbiniecēm tiesā nonāca agrāk, un divas no tām jau ir izskatītas.

Mēteram uzrādīta tāda pati apsūdzība, kas izvirzīta Dūklavai. Viņu pagājušajā vasarā Saldus rajona tiesa (tagadējā Kurzemes rajona tiesa Saldū) atzina par vainīgu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā, ja ar to izraisītas smagas sekas. Tiesa viņam piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem, nosakot tikpat ilgu pārbaudes laiku, kā arī piemērojot viņam aizliegumu četrus gadus pildīt valsts amatpersonas pienākumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saldus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form