Otro Latvijas PEN balvu saņem Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs 'Re:Baltica'
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas PEN balvu par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā un diskriminēto grupu atbalstīšanā 2020. gadā saņem Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", portālu "Delfi" informēja organizācijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau otro gadu Latvijas PEN Pasaules preses brīvības dienā 3. maijā piešķir balvu par nozīmīgu darbu vārda brīvības veicināšanā un diskriminēto grupu atbalstīšanā.

Latvijas PEN balva tiek piešķirta kopš 2019. gada. Balvai nominantus izvirza Latvijas PEN biedri. Iepriekšējo balvu veidoja Ivars Drulle un to saņēma Lolita Tomsone.

Latvijas PEN ir Starptautiskā PEN dalīborganizācija, kas veicina literatūras izplatību un iestājas par vārda un izteiksmes brīvību.

Kā norāda organizācijā, "Re:Baltica" nerimtīgi atbalstījis vārda brīvību, neatkarīgu žurnālistiku, veicinājis sabiedrības medijpratību, atmaskojis varas ļaunprātīgu izmantošanu un korupciju, apkarojis nepatiesas informācijas vai viltus ziņu izplatību Latvijā, projektā "RE:CHEK" piedāvājot rīku, kas ļauj pārbaudīt faktus un apgalvojumus, kas saistīti ar jaunā koronavīrusa pandēmiju pasaulē.

Ar publikāciju sēriju par vardarbību ģimenē un filmu "Izdzīvotājas" un citām filmām un videomateriāliem centrs pievērsis uzmanību ilgstoši noklusētām tēmām, dodot balsi diskriminētai grupai – sievietēm, kas cietušas no vardarbīgām attiecībām. "Re:Baltica" ir aktualizējis sabiedrības izpratni par varmācību ģimenē, intervējot cilvēkus, kas piedzīvojuši vardarbību bērnībā, norāda Latvijas PEN.

Šogad Latvijas PEN balvas fizisko veidolu veidojusi māksliniece Mētra Saberova. Tajā attēlotie pakāpieni parāda vārda brīvības aizstāvību kā nebeidzamu procesu. Saberova ir latviešu multimediju māksliniece, kura pašlaik dzīvo, strādā un mācās Londonā. Māksliniece izmanto savu ķermeni un ķermeniskās pieredzes kā publisku platformu, uz kuras pamata varam uzsākt nozīmīgas sarunas par kultūras, politiskajiem un sociālajiem jautājumiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas PEN Re:Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form