Otro vakcīnas devu vakar saņēma 738 personas
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Aizvadītajā diennaktī pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 30 cilvēki, bet otro – 738, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis ir līdz šim ceturtais augstākais dienas laikā otro vakcīnas devu saņēmušo personu skaits. Visvairāk personu ar otro vakcīnas dozu savakcinēts 26.janvārī, kad to saņēma 818 cilvēki, savukārt vismazāk – 21. janvārī, kad otro devu saņēma 13 cilvēki.

Kopš vakcinēšanas sākuma decembra beigās vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti saņēmuši 17 029 cilvēki, bet otro – 5095 cilvēki.

No pagājušajā diennaktī vakcinētajiem cilvēkiem 534 bija ārstniecības personas un 234 – ārstniecības iestāžu darbinieki.

Līdz ceturtdienai vakcinācijas procesā bija izlietotas 20 941 "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnas devas un 1183 "Moderna" vakcīnas.

Patlaban rit otrā nedēļa kopš cilvēki saņem otro vakcīnas devu, un šonedēļ tiek novērots neliels pieaugums otrās devu saņēmēju skaitā. Proti, ja pagājušās nedēļas pirmajās četrās dienās otro devu saņēma 2139 personas, tad šonedēļ jau 2939 jeb par 37,4% vairāk.

No patlaban pieejamajiem datiem, vislielākā otrās dozas saņēmēju aktivitāte bijusi otrdien - 26.janvārī –, kad ar otro devu tika savakcinētas 818 personas. Vienlaikus šajā dienā 30 personas saņēma pirmo vakcīnas devu.

Pirmdien otro vakcīnas devu saņēma 648 cilvēki, bet pirmo – 19. Tikmēr trešdien atkārtoto vakcīnu saņēma 735 personas, savukārt pirmo – 83.

Kā vēstīts, ar vakcīnas otro poti Latvijā sāka vakcinēt pagājušajā nedēļā. Pirmdien otro vakcīnu saņēma 571 cilvēks, otrdien – 804, trešdien –751, taču ceturtdien temps kritās un tika vakcinēti vien 13 cilvēki, bet piektdien – 17.

NVD iepriekš skaidroja, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

18. janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Vakcinācijas otrais aplis notiek tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas.

Vadoties pēc Veselības ministrijas ziņotā, šobrīd kopējais Latvijā saņemto vakcīnu skaits ir 31 425. No tām ražotāja "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnu devas ir 30 225, savukārt ražotāja "Moderna" – 1200.

Šobrīd lietošanai Eiropas Savienībā ir reģistrētas tikai divas vakcīnas - "Moderna", kā arī "BioNTech" un "Pfizer". Tiek prognozēts, ka līdz piektdien varētu tikt reģistrēta "AstraZeneca" vakcīna, un šādā gadījumā februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas.

Svētdien Latvijai paredzēts piegādāt vēl 2400 devas ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, apstiprināja NVD.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija Eiropa NVD Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam