PA vadību grib uzticēt pagaidu šefam Spridzānam
Foto: F64

Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētāja amatam nolemts virzīt advokātu biroja "Sorainen" juristu Ansi Spridzānu, kuram jau pašlaik ir uzticēta PA pagaidu vadība, bet bet valdes locekļa amatā – Gunti Lauski, portālu “Delfi” informēja ekonomikas ministra preses sekretāre Daiga Grūbe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā konkursā uz PA valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja amatiem tika saņemti 48 pieteikumi, kurus bija iesnieguši 39 pretendenti. Deviņi pretendenti bija pieteikušies gan uz valdes locekļa, gan valdes priekšsēdētāja amatu.

Pretendentu vērtēšanas komisija, kurā piedalījās EM, Finanšu ministrijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji, ieteikusi akcionāru sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Spridzānu, bet valdes locekļa amatā - Gunti Lauski.

Jaunās PA valdes uzdevums būs izstrādāt PA darbības izbeigšanas stratēģiju un atbilstoši stratēģijai, ilgākais, divu gadu laikā mērķtiecīgi, plānveidīgi un profesionāli izbeigt PA darbību, kā arī aģentūras pārmaiņu posmā nodrošināt tās darbības stabilitāti un uzticēto pienākumu profesionālu un kompetentu izpildi.

Spridzāns kopš šā gada septembra pilda PA pagaidu valdes priekšsēdētāja pienākumus, bet pirms tam bija zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" vecākais jurists. Viņš ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē Rīgas Juridiskajā augstskolā, augstāko profesionālo izglītību ar jurista kvalifikāciju Latvijas Universitātē, kā arī pirmā līmeņa profesionālo izglītību uzņēmējdarbības un administrēšanas programmā Banku augstskolā. Spridzāns ir Latvijas Riska kapitāla asociācijas valdes loceklis.

Savukārt Lauskis kopš 2010.gada septembra strādā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kur bijis ārvalstu investoru piesaistes procesa "Polaris" vadītājs, bet pašlaik ir Projektu attīstības nodaļas vadītājs. Lauskis iepriekš bijis zvērināts advokāts birojā "Raidla, Lejiņš & Norcous", jurists mobilo sakaru operatorā "Latvijas Mobilais telefons", Datu valsts inspekcijas Juridiskās daļas vadītājs, kā arī strādājis Valsts zemes dienestā. Viņam ir Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds sociālajās zinātnēs, kā arī profesionālā biznesa vadības maģistra grāds uzņēmumu un iestāžu vadībā, kas iegūts Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē Norvēģijas-Latvijas mācību programmā.

PA valdes locekļu amatu pretendentu vērtēšanas komisijā darbojās EM Juridiskā departamenta vadītājas vietnieks, PA pagaidu valdes loceklis Kaspars Lore, EM Personāla vadības nodaļas vadītāja Ieva Zaharāne, EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Armands Eberhards un LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Grūbe informēja, ka jau tuvākajā laikā plānots sasaukt PA akcionāru ārkārtas sapulci, lai amatos apstiprinātu jaunos valdes locekļus.

Konkurss tika sarīkots, jo PA akcionāru sapulcē 10.septembrī tika atbrīvota visa līdzšinējā valde, tostarp valdes priekšsēdētāja Iveta Zalpētere.

PA ir dibināta 1994.gadā. PA pamata darbības veids ir valsts īpašuma objektu privatizācijas nodrošināšana, kā arī dzīvojamo māju privatizācijas pabeigšana.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form