Pabriks: 'Iskander' izvietošana Kaļiņingradā ir mēģinājums sašķelt rietumus
Foto: LETA

Operacionāli taktisko raķešu kompleksu "Iskander" izvietošana Kaļiņingradas apgabalā ir mēģinājums sašķelt rietumus, atzina Eiropas parlamenta deputāts un bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš norādīja, ka jau agrāk bija izskanējusi informācija, ka Krievija izvietojusi "Iskander" un tāpat nav jaunums dažādu mācību organizēšana rietumu apgabalos. "Ar šādu militāru spiedienu Krievija mēģina rietumu sabiedrību vienkārši sašķelt. Tas arī nostiprina Krievijas tēlu pašas valsts iekšienē. Kopumā signāls ir vērsts uz to, ka mēs nebaidāmies izmantot ieroču spēku, ja tas ir nepieciešams," sacīja Pabriks.

Bijušais aizsardzības ministrs vērsa uzmanību uz rietumu sabiedrībā pastāvošiem diviem viedokļiem par Krievijas militārajām aktivitātēm, proti, pirmkārt, rietumiem tāpat kā Aukstā kara laikā jābūt spējīgiem uz katru šādu provokāciju atbildēt, otrkārt, šādas aktivitātes notiek, jo NATO bloks ir paplašinājies, tāpēc būtu labāk šādu situāciju neattīstīt un Krievijai piekāpties.

"Es domāju, ka Krievi spēlējas, proti, vēlas vairāk sašķelt rietumu pasauli un nodalīt tos, kas ir gatavi piekāpties no tiem, kas nav gatavi to darīt. Šāda veida militāras provokācijas vienmēr cilvēkiem liek aizdomāties, vai mēs tiešām vēlamies riskēt un tad ir daļa sabiedrības, kas uzskata, ka labāk ar Krieviju ir runāt," uzsvēra Pabriks.

Pabriks norādīja, ka Baltijas reģionā rietumiem vājuma pazīmes nevajadzētu izpaust, jo Krievija vājos nekad nav sapratusi. Tā vietā ir jāturpina attīstīt tās aizsardzības līnijas, kas jau iepriekš bija nospraustas, proti, NATO turpina palielināt savu klātbūtni šajā reģionā.

"Krievija ir palielinājusi savu klātbūtni rietumos, tāpēc tai jādod atpakaļ tie paši signāli kādi bija Aukstā kara laikā, proti, neviena militārā aktivitāte nepaliks bez atbildes. Ja Krievija vēlas karu, tad viņai ir divas iespējas - pēc kara iet bojā visa pasaule vai arī Krievijā krīt pastāvošais režīms. Šaubos, ka tas varētu būt Krievijas prezidenta Vladimira Putina interesēs," uzsvēra Pabriks.

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs paziņoja, ka Krievija jau agrāk militārās sagatavošanas laikā izvietojusi "Iskander" Kaļiņingradas apgabalā un to darīs arī turpmāk.

Ballistisko raķešu sistēma "Iskander", kas iekļauta Krievijas armijas bruņojumā kopš 2006. gada, ir paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai, un tās darbības rādiuss ir no 50 līdz 500 kilometriem, bet pēc dažiem datiem - līdz 700 kilometriem.

Latvijas Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja, ka Baltkrievijā, Brestā, sākušās kopīgas Baltkrievijas Speciālo operāciju spēku un Krievijas Gaisa desanta karaspēka mācības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 karavīru un tehnikas vienības. Papildus tam Latvijas tuvumā notiek 76. desanttrieciena divīzijas un 98. gaisa desanta divīzijas mācības ar visiem kaujas darbības elementiem, tostarp nosacītā pretinieka lidlauku ieņemšana. Vienlaikus 76.desanttrieciena divīzijas komandieris Aleksejs Naumecs ir paziņojis, ka divīzija ir saņēmusi desmit tankus un pirmo reizi divīzijas sastāvā ir formēta smago kaujas tanku rota.

No Kurskas lidlauka uz Kaļiņingradu tiek pārdislocēti vairāki iznīcinātāji "Mig-29", lai veiktu mācību gada noslēguma pārbaudījumu.

Rietumu kara apgabalā notiek Raķešu un artilērijas karaspēka 26.(Luga) un 112.(Ivanovo) taktisko raķešu brigādes mācības, kuru apbruņojumā atrodas modernie operacionāli taktisko raķešu kompleksi "Iskander M/K", kuru darbības rādiuss ir 500 kilometri.

Saistībā ar šīm mācībām no Centrālā kara apgabala (Orenburga) tikusi pārdislocēta arī 92.taktisko raķešu brigāde ar mērķi pārbaudīt brigādes spējas izvērst raķešu kompleksus nepazīstamā apvidū Rietumu stratēģiskajā virzienā. Viens no šīs vienības papildu uzdevumiem ir veikt raķešu palaišanu uz mērķiem, kas imitē nosacītā pretinieka komandpunktus un bāzes.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Artis Pabriks Kaļiņingrada NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form