Pagaidām atliek aprīlī paredzēto Baltkrievijas prezidenta vizīti Latvijā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Valsts prezidentam Egilam Levitam pirmdien bija tālsaruna ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Abi prezidenti, atzīmējot labās kaimiņattiecības, pārrunāja aktuālos divpusējos un starptautiskās dienaskārtības jautājumus, portālu "Delfi" informēja Prezidenta kancelejā.

Sarunā abi prezidenti vienojās, ka koronavīrusa Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ aprīlī paredzētā Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku iespējami drīz, abām pusēm saskaņojot datumus.

Sarunā abi prezidenti arī apmainījās ar informāciju par valstu rīcību Covid-19 ierobežošanā.

Levits un Lukašenko pozitīvi novērtēja Latvijas un Baltkrievijas sadarbību repatriācijas jautājumos saistībā ar koronavīrusa Covid-19 krīzi, nodrošinot to, ka no Latvijas var izbraukt Baltkrievijas pilsoņi, savukārt caur Minsku uz Latviju var nokļūt mūsu valstspiederīgie.

Tāpat abi prezidenti pārrunājuši nepieciešamību stiprināt Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību, tai skaitā transporta jomā, kam īpaša uzmanība tiks pievērsta gaidāmās Lukašenko vizītes laikā Latvijā.

Levits un Lukašenko apspriedās arī par gaidāmo Pasaules čempionātu hokejā 2021. gadā, kam jānotiek Latvijā un Baltkrievijā.

Tagad vari saņemt ‘DELFI’ ziņas arī ‘Telegram’ kanālā. Pievienojies un uzzini jaunāko Latvijā pirmais!

Tags

Aleksandrs Lukašenko Egils Levits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form