Pagaidām nav pieejamas VID deklarēšanās un informācijas sistēmas
Foto: DELFI

Šajā nedēļas nogalē, vēl līdz svētdienai, 1.jūnija plkst.8 nav pieejamas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ārējās informācijas sistēmas.

Dienests informē, ka no 30.maija plkst.23:55 līdz 1.jūnija plkst.8 nav pieejama Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), Eksporta kontroles sistēma (EKS), Akcīzes preču pārvietošanas un kontroles sistēma (EMCS), Importa kontroles sistēma (IKS), Muitas klientu darījumi (MKD), Tranzīta kontroles sistēma (TKS) un Nodokļu maksātāju datu sistēma (NMDS).

VID informācijas sistēmas tiek pielāgotas darbam ar elektroniskajām algas nodokļu grāmatiņām. VID atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Vairākām iedzīvotāju kategorijām gada ienākumu deklarācija par 2013.gadā gūtajiem ienākumiem obligāti jāiesniedz šīs nedēļas laikā, tas ir - līdz 2014.gada 2.jūnijam ieskaitot.

Lai gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana būtu ērtāka un vienkāršāka, VID aicina to darīt elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

VID atgādina, ka gada ienākumu deklarācija par 2013.gadā gūtajiem ienākumiem obligāti līdz 2014.gada 2.jūnijam jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri veikuši saimniecisko darbību, piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c., guvuši ienākumus ārvalstīs, tai skaitā personas (jūrnieki), kuras bijušas nodarbinātas uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa.

Tāpat gada ienākumu deklarācija līdz 2.jūnijam jāiesniedz tiem, kuri guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2013.gadā pārsniedza 2160 latus (3073 eiro), piemēram, guvuši ienākumus no personiskās mantas pārdošanas, guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi, piemēram, ienākumu no kapitāla, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, un no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā, guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tai skaitā no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Tags

VID

Comment Form