Lai arī pagājusi nedēļa, kopš finanšu ministrs Einars Repše (JL) izsludināja publisku konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, līdz šim pieteikumi nav saņemti, apstiprināja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 26.februārim.

Jau ziņots, ka no pretendentiem tiek prasīta atbilstība likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 17.panta pirmās daļas nosacījumiem, akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (vēlams ekonomikā, finansēs, vadības vai tiesību zinātnēs), maģistra vai doktora grāds amatam atbilstošās jomās tiks uzskatīts par priekšrocību.

Pretendentam nepieciešama darba pieredze vadošā amatā (ieteicams - liela kolektīva vadīšanā), kas būtu ilgāka par gadu, vēlama darba pieredze valsts pārvaldē ilgāka par gadu, prasme normatīvo aktu nodokļu piemērošanā muitas un nodokļu administrēšanas jomā. Priekšrocības būs pretendentiem ar profesionālo darba pieredzi valsts nodokļu, nodevu administrēšanā, prasmi analizēt sarežģītu informāciju, pārzināt dažādas jomas, pieņemt svarīgus lēmumus, analītiski izvērtēt loģisko atzinumu ķēdes, pamatoti argumentēt viedokli un pieņemt iestādei svarīgus lēmumus.

No pretendentiem tiek prasītas svešvalodu zināšanas (angļu un krievu valodas zināšanas), prasme vadīt un organizēt lielu kolektīvu un koordinēt tā darbu svarīgu un atbildīgu uzdevumu risināšanā, darba racionālas organizācijas principu pārvaldīšana, kā arī nevainojama reputācija.

Amata pamatpienākumi būs vadīt, organizēt un kontrolēt VID administratīvo darbu likumā noteiktajā kārtībā, veikt kvalitatīvu VID noteikto uzdevumu izpildi, pieņemot lēmumus, kas ietekmē valsts finanšu sistēmu, kā arī realizēt valsts politiku, likumus, lēmumus un citus normatīvos aktus VID darbības jomā.

Jau vēstīts, ka konkursa komisijas vadītājs būs finanšu ministrs. Konkursa komisijas sastāvā būs Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, FM valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne, FM Administrācijas vadītājs Ilgonis Gaugers un finanšu ministra padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Baiba Fromane.

Jau ziņots, ka līdzšinējais VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns pārcelts FM Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatā. Viņam arī piemērots disciplinārsods - mēnešalgas samazināšana.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form