Pansionāta 'Zemgale' direktors padotās soda samēru LM skaidro ar nelikumīgi iegūtu audioierakstu
Foto: LETA

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks savas disciplinārlietas ietvaros Labklājības ministrijai (LM) skaidrojis, ka piezīmi atlaišanas vietā padotajai darbiniecei viņš piemērojis tāpēc, ka viņas pārkāpuma pierādīšanai izmantots nelikumīgi iegūts audioieraksts, pastāstīja Leišavnieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš skaidroja, ka kaut arī VSAC darbiniece bija atļāvusies sarunāties ar klientu nepieļaujamā formā, klienta tuvinieču izdarītais audioieraksts juridiski bijis nelikumīgs, un, ja uz tāda pamata darbiniece tiktu atlaista no darba, viņa šo sodu varētu apstrīdēt tiesā un sekmīgi, jo ieraksts tiešām bijis veikts nelikumīgā kārtībā, turklāt pašam ierakstam pat neesot datējuma, kad un kādos apstākļos tas izdarīts.

Tāpēc Leišavnieks, konstatējot ētikas pārkāpuma problēmu ierakstā, aprobežojies ar piezīmi, nevis atbrīvošanu no darba, turklāt kopš tās reizes līdzīgas problēmas vairs neesot bijušas un darbiniece mainījusi savu attieksmi, kas liecina, ka viņas uzvedības izvērtēšana un piezīme izteikšana ir bijusi pietiekoša.

Savukārt tajā, ka pret Leišavnieku pašu tāpēc sākta kārtējā disciplinārlieta, viņš saskata ministrijas darbinieka personisku nepatiku, kā to komentēja jau iepriekš.

Kā ziņots, iepriekš Leišavnieks komentēja, ka pret viņu ierosinātā disciplinārlieta tikai formāli esot labklājības ministra Jāņa Reira (V) rosināta, bet faktiski tā esot kārtējā ministrijas jurista rosinātā disciplinārlieta.

"LM ir tāds jurists Māris Knoks, kuram es nepatīku un kurš ierēdņu aprindās ir diezgan pazīstams. Viņš pret mani tika noformējis arī visas iepriekšējās disciplinārlietas, ieskaitot to, par kuru Ģenerālprokuratūra izteica brīdinājumu bijušajam labklājības ministram. Un arī šoreiz, manuprāt, runa nav par ministru, bet gan juristu. Domāju, ka jurists pasteidzās izmantot iespēju jaunai disciplinārlietai, izmantojot jauna ministra nākšanu amatā un to, ka ministrs nepārzina priekšvēsturi," skaidroja Leišavnieks.

Viņš uzskata, ka šāds lēmums rosināt pret viņu disciplinārlietu par it kā nepareizi sodītām darbiniecēm, kuras tomēr tika sodītas, esot kārtējā jurista manipulācija, taču tiesā viņš to neapstrīdēšot, jo to izdarīt būšot grūti un tas neesot tiesvedības pūliņu vērts.

"Saistībā ar klientu, kura apkopšanas dēļ bija radies konflikts, arī ir gara priekšvēsture, kurā netrūkst darbinieču atteikšanās strādāt ar viņu, netrūkst attiecīgu iesniegumu no darbiniecēm, arī policijai šī priekšvēsture zināma, un klienta tuvinieces, kas sūdzējušās, arī pašas konfliktējušas jau agrāk. Tam ir priekšvēsture, kuru es nevēlos un nedrīkstu komentēt, bet darbinieces bija atļāvušās nepieņemamus izteicienus komunikācijā ar klientu, un tāpēc, ka tas ir nepieņemami, es viņas sodīju, izsakot piezīmi, taču neatbrīvoju no darba, liekot personālam izprast prasības un kārtību, turpinot strādāt," skaidroja direktors.

Iepriekš jau ziņots, ka labklājības ministrs ir ierosinājis disciplinārlietu pret LM padotībā esošā VSAC "Zemgale" direktoru Leišavnieku par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem, informēja viņa preses sekretāre Viktorija Buraka.

LM veikusi padziļinātu pārbaudi par centrā "Zemgale" kādam klientam nodrošināto sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kvalitāti, kurā atklājies būtisks aprūpētāju ētikas normu pārkāpums, tostarp cilvēku cieņai neatbilstoša rīcība. Kā pastāstīja Buraka, pārbaude saistīta ar gadījumu, kad divas centra darbinieces attiecībā uz klientu pārkāpušas ētikas normas. Sīkākus skaidrojumus viņa sniegt nevarēja.

Par šādiem pārkāpumiem Leišavniekam bijis pamats darbiniecēm uzteikt darba līgumu, tomēr viņš piemērojis pašu vieglāko sodu, proti, piezīmi. LM veiktās pārbaudes rezultātā konstatēts, ka darbiniecēm piemērotais soda veids ir vērtējams kā nesamērīgi viegls. Pārkāpums noticis pērnā gada 30. jūlijā, bet piezīme darbiniecēm izteikta 5.oktobrī.

Kā norāda Reirs, "nekāda veida ētiski pārkāpumi, tai skaitā emocionāla, fiziska vardarbība pret klientiem un to piesegšana, kategoriski nav pieļaujami". Viņš jau tuvākajā laikā pats personīgi sākšot vizītes uz visiem valsts sociālās aprūpes centriem. Ministrs arī atzīmēja, ka tas arī ir LM pārraudzībā esošo iestāžu reputācijas jautājums, kam viņš pastāvīgi sekos līdzi un prasīs būtisku situācijas uzlabojumu no katra iestādes vadītāja.

Labklājības ministrs atvainojas klientam un viņa radiniekiem par centra darbinieku rīcību.

Pamatojoties uz labklājības ministra rīkojumu, Leišavniekam bija jāsniedz paskaidrojumi par konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form