Papildu finansējuma nepiešķiršanas gadījumā Seile neizslēdz demisijas iespēju
Foto: LETA

Ja valdība neradīs iespējas piešķirt papildu finansējumu pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile neizslēdz iespējamu demisiju, tomēr tas būšot atkarīgs no sadarbības partneru prasībām.

Seile žurnālistiem norādīja, ka, kļūstot par ministri, viņa esot apzinājusies, ka nozarē pastāv sarežģīta situācija. Tāpēc pašlaik viņas uzdevums ir gan valdībai, gan sabiedrībai skaidrot papildu līdzekļu piešķiršanas nepieciešamību.

Ministre uzsvēra, ka valdības prasība ieviest jaunu pedagogu darba samaksas modeli ir pamatota, tomēr ar "šajā brīdī potenciāli atvēlētajiem trim miljoniem eiro patiešām nekādā veidā nepietiek, lai to ieviestu bez lieliem zaudējumiem". Viņa piekrīt tam, ka nepietiekamās provizoriski piešķirtās papildu summas dēļ "jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešana bez šaubām ir apdraudēta".

Tomēr viņa atkal uzsvēra, ka "izglītības sistēmas vajadzības valdībā nav vienīgās". Komentējot premjerministres Laimdotas Straujumas (V) izteikumus par to, ka pašlaik viņa neredzot iespējas, no kurienes varētu piešķirt papildu līdzekļus pedagogu algām, Seile norādīja, ka budžeta sadalījuma kopskatu redz premjerministre un valdība kopumā pieņem lēmumu par prioritātēm.

Seile skaidroja, ka modeļa ieviešanas gaitā svarīgi ir arī atjaunot diskusijas par skolu tīkla sakārtošanu. Šis būs viens no prioritārajiem jautājumiem sistēmas sakārtošanai, un Izglītības un zinātnes ministrija rosinās pašvaldības sākt sarunas.

Pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem Seile norādīja, ka savā komunikācijā un problēmu risināšanas modelī bieži vien bērniem un jauniešiem tiek rādīts slikts problēmu risināšanas piemērs.

"Ļoti bieži sistēmā var vērot, ka dažādi partneri iecērtas katrs uz sava argumenta, emocijām, dažbrīd aizmirstot, ka izglītības kvalitātei ir jābūt labvēlībai katram bērnam. Līdz ar to visus sadarbības partnerus aicinu diskutēt un pieņemt lēmumus, neaizmirstot par bērniem," sacīja ministre.

Jau ziņots, ka budžeta projekta pirmā lasījuma laikā, 11.decembrī, pie Saeimas ēkas piketēs aptuveni 2000 pedagogu no visiem Latvijas reģioniem.

"Acīmredzot veiksim intensīvu spiedienu uz valdību, jo situācija, kad tiek ignorētas lielas profesionālas grupas intereses, ir nepieļaujama," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Tāpat ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile paudusi, ka, visticamāk, algu palielinājums no 1.janvāra 10% apmērā skolotājiem nebūs iespējams.

Savukārt LIZDA vadība sākusi konsultācijas ar reģionālajām arodorganizācijām par iespējamu izglītības darbinieku streiku un tā norises laiku, iepriekš informēja arodbiedrībā. Šāds lēmums pieņemts, jo, pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem, valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no IZM prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija LIZDA

Comment Form