Par 1,5 miljoniem eiro būvēs Smiltenes vidusskolas internātu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Turpinot darbu pie projekta "Mācību vides uzlabošana Smiltenes vidusskolā" īstenošanas, Smiltenes novada dome noslēgusi līgumu ar būvdarbu izpildītāju SIA "R.K.C.F. Renesanse" par Smiltenes vidusskolas internāta būvi Dakteru ielā 27, informēja Smiltenes novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektētajai ēkai paredzēts trīs pilnu virszemes stāvu būvapjoms ar taisnstūrveida plānu. Ēkas pirmajā stāvā atradīsies ieejas mezgls, dežuranta, kopējās atpūtas un mācību telpas, vairākas tehniskās telpas un četras istabas ar atsevišķiem sanitārtehniskajiem mezgliem un virtuvi, kas būs piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Savukārt ēkas otrā un trešā stāva funkcionālais risinājums būs identisks. Katrā stāvā paredzētas 11 istabas, uz katrām divām istabām izvietojot kopīgu tualeti, kopējas dušas un virtuves telpas un palīgtelpas. Kopumā internātā būs iespējams izmitināt līdz 62 skolēniem.

"Mācību vides uzlabošana pie Smiltenes vidusskolas ar internāta būvniecību ir nozīmīgs darbs gan Smiltenē, gan novadā, gan Vidzemes reģionā. Mēs Smiltenes vidusskolu vēlamies nostiprināt kā nozīmīgu izglītības centru Vidzemē, kurā ir pieejama izcila mācību vide un izcils mācību saturs. Tas ir mērķis, kuram mēs soli pa solim tuvojamies un šīs ēkas būvniecība ir viens no šiem soļiem," pauda Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Internāta būvniecības kopējās izmaksas 1 507 664 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis.

Projekta būvuzraudzību veiks SIA "Tranzit ASK", autoruzraudzību – SIA "Firma L4".

Projekta "Mācību vides uzlabošana Smiltenes vidusskolā" mērķis ir uzlabot mācību vidi Smiltenes vidusskolā, veicot ieguldījumus, un attīstīt esošo infrastruktūru, lai sekmētu plānoto kompetenču pieejā balstītā vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu.

Projekta aktivitātes paredzētas Smiltenē, Dakteru ielā 27, kas ietver basketbola laukuma pārbūvi, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumu ieviešanu un aprīkojumu iegādi, internāta būvi, multifunkcionālas sporta halles pārbūvi, Smiltenes vidusskolas vidējā mācību korpusa pārbūvi.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2021. gada 31. augustam, secīgi plānojot darbus iepriekš minētajos objektos. 2018. gadā jau ir pabeigts darbs pie basketbola laukuma pārbūves, mācību ēkas savienojošās vienstāva daļas (pārejas korpusa un lokveida korpusa) demontāžas.

Projekta kopējās izmaksas ir 7 304 313.39 eiro, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 875 655 eiro, valsts budžeta dotācijas pašvaldībām 770 698 eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form