Par 2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā kļūst ST priekšsēdētāja Osipova
Foto: LETA

Par 2020. gada "Eiropas cilvēku Latvijā" kļuvusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, liecina biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" mājas lapā pieejamā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biedrības prezidents Andris Gobiņš uzsvēra, ka katrs no gandrīz 40 izvirzītajiem kandidātiem ir pelnījis kļūt par "Gada Eiropas cilvēks Latvijā", jo padarīts ir ļoti daudz.

Kā nozīmīgāko šogad balsotāji ir novērtējuši vērtību atgādināšanu un skaidrošanu, Satversmes kopuma un valsts pamatu stiprināšanu, cilvēka cieņas kā pamatvērtības izgaismošanu likumā, proti, Osipovas paveikto, norādījis Gobiņš.

"2020. gads ir bijis sarežģīts gads. Mēs palikām tepat, bet pasaule ap mums mainījās. Mums visiem bija strauji jāmainās. Šajā situācijā Satversme kļuva par katalizatoru sabiedrībā valdošajām vērtību cīņām. Negaidot, bet likumsakarīgi, jo tur, kur sabiedrība nevar atrast vienprātību, tas tiek izlemts tiesā. Domājot par vērtībām, ir divi valstij ejamie ceļi – viens no tiem, kad vara nosaka visu. Bet ir arī otrs ceļš. Un tas ir Eiropas Savienības ceļš – iecietības un sirdsgudrības ceļš. Tajā augstākā vērtība ir cilvēka cieņa," godināšanas ceremonijā pauda Osipova.

Balsotāji pamatojumā norādījuši, ka "Osipova ņem vērā demokrātiski tiesiskas valsts principus un to attīstību, pielāgojoties sociālajai realitātei sabiedrībā", "Inteliģentā un gudrā komunikācijā skaidro plašai sabiedrībai Satversmes tiesas lēmumus", "Tuvina Latviju Eiropas vērtībām – tolerancei un tiesiskumam, – patiesībā mūsu kopīgām vērtībām".

Tāpat tiek pausts, ka "Osipova sargā Latvijas piederības Eiropai stūrakmeni – valsts tiesiskumu", "Osipovas vadībā Satversmes tiesa mūs ved pretī Eiropai, kas skan mulsinoši, ņemot vērā ģeogrāfisko situāciju, kā arī dalību ES kopš 2004. gada, bet tā ir absolūta patiesība".

Godināšanas ceremonija šogad Covid-19 pandēmijas dēļ notika tiešsaistē.

Balsojumu jau 23. gadu organizē biedrība Eiropas Kustība Latvijā un tā mērķis ir godināt cilvēku, kurš ar saviem darbiem 2020. gadā ir devis lielāko ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropa Eiropas Savienība Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form