Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC) šogad saņēmis vairāk nekā 50 apelāciju par centralizēto eksāmenu rezultātiem, aģentūrai LETA pastāstīja ISEC vadītāja vietniece Anitra Irbe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Līdz otrdienai 15 apelācijas saņemtas par latviešu valodas kā dzimtās valodas eksāmena rezultātiem, septiņas - par ķīmijas eksāmena rezultātiem, sešas - par vēstures, četras - par matemātikas, fizikas un angļu valodas, trīs - par bioloģijas, divas - par ģeogrāfijas, kultūras vēstures, latviešu valodas kā valsts valodas un krievu valodas, un viena - par vācu valodas eksāmena rezultātiem.

Apelācijas varēja iesniegt līdz 25.jūlijam. Patlaban vēl tiek saņemti pēdējie pasta sūtījumi, tādēļ to kopējais skaits var mainīties, skaidroja Irbe.

Sūdzību skaits ir atbilstošs eksāmena kārtotāju skaitam un tam, cik daudz augstskolu, piesakoties studijām, ņem vērā šī eksāmena rezultātus. Ar to skaidrojams arī lielais latviešu valodas eksāmena rezultātu apelāciju skaits.

Irbe paskaidroja, ka, iesniedzot apelācijas, skolēni visbiežāk norāda, ka viņu sasniegumi konkrētajā mācību priekšmetā gada laikā ir novērtēti labāk, nekā rāda centralizētā eksāmena rezultāti.

Iesniegtās apelācijas izvērtē īpaša komisija, kurā ir ISEC Eksaminācijas daļas pārstāvji un attiecīgā priekšmeta eksāmenu vērtētāji, taču ne tie, kuri iepriekš vērtējuši konkrētā skolēna darbu.

Apelācijas komisija rezultātus paziņos piektdien - 29.jūlijā. Skolēniem tiks nosūtīts vai nu iepriekšējais sertifikāts, vai jauns eksāmena rezultātus apliecinošs sertifikāts kopā ar komisijas vēstuli, kurā norādīts lēmuma pamatojums.

Šogad saņemts nedaudz vairāk apelāciju, taču tas lielā mērā skaidrojams ar eksāmenu kārtotāju skaita pieaugumu, stāstīja Irbe. Pagājušajā gadā tika iesniegtas 28 apelācijas.

Jau ziņots, ka šogad centralizētos eksāmenus kārtoja 54 605 skolēni, no kuriem 45 371 ir vidusskolas beidzējs, bet 9234 pamatskolas beidzēji, liecina ISEC apkopotā statistika.

Kopumā kārtoti 112 862 centralizētie eksāmeni. Populārākie eksāmeni šogad bija angļu valodā, latviešu valodā, vēsturē, matemātikā, ģeogrāfijā un biznesa ekonomiskajos pamatos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form