Par Elksniņa pirmo vietnieku kļuvis Lāčplēsis; vicemēru skaitu palielina līdz trim
Foto: LETA

Ceturtdien par Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) pirmo vietnieku ievēlēts bijušais domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) un vicemēru skaits palielināts līdz trim.

Lai arī pagājušajā nedēļā Elksniņš solīja pats rosināt abu vicemēru pārvēlēšanu, šodien domē skatīts viņa pirmā vietnieka Igora Prelatova ("Mūsu partija") iesniegums par atkāpšanos no amata, ko deputāti arī atbalstīja. Balsojumā gan nepiedalījās Prelatova partijas kolēģi Rihards Eigims un Aivars Zdanovskis, kurš pagājušajā nedēļā arī atkāpies no domes priekšsēdētaja vietnieka amata.

Pēc Prelatova atbrīvošanas no amata notika jaunā pirmā vicemēra ievēlēšana, un vienīgā kandidatūra amatam bija Lāčplēsis, kuru amatam virzīja Aivars Broks (Latgales partija). Pirmais vietnieks ievēlēts ar 11 balsīm "par", bet trīs vēlēšanu zīmes bija nederīgas.

"Lāčplēša kungs, es noņemu cepuri jūsu priekšā," pēc balsojuma atzina Zdanovskis.

Līdz šim pilsētas mēram bijuši divi vietnieki, taču to skaitu nolemts palielināt līdz trim, un šodien par vicemēru atkārtoti apstiprināts Prelatovs, kā arī vēl viens Latgales partijas politiķis Jānis Dukšinskis, kurš no šī amata atbrīvots pērnā gada beigās. Balsojums par abiem bija līdzīgs balsu nodošanai par Lāčplēša kandidatūru - 11 kolēģi ievelēšanu atbalstīja, bet trīs vēlēšanu zīmes bija nederīgas.

Elksniņš pēc balsojuma atklāja, ka balsojumā par vietniekiem nav piedalījies, lai viņam nevarētu pārmest kāda kandidāta atbalstīšanu. Taču, tā kā vietniekus atbalsta vairāk nekā divas trešdaļas no visiem domniekiem, mērs ir pārliecināts, ka dome turpmākajos gados varēs stabili strādāt, nodrošinot caurskatāmību un "mieru iedzīvotāju labā".

Tuvākajā laikā plānots sagatavot rīkojumu par pienākumu sadali starp vietniekiem.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā par atkāpšanos no amata kolēģiem paziņojis Zdanovskis, un viņš no amata atbrīvots. Pēc Zdanovska teiktā, domē tiek veidota 14 deputātu koalīcija, kurā netikšot iekļauts vien bijušais pilsētas mērs Eigims. "Mūsu partijai" un Latgales partijai jaunajā koalīcijā esot atvēlēta pa vienai mēra vietnieka vietai.

Vēlāk Elksniņš paziņoja, ka "es un mana komanda esam gatavi atbalstīt jebkuru kandidatūru neatkarīgi no tās politiskās piederības, bet kura vēlas strādāt un īstenot pilsētas attīstības plānu".

Source

LETA

Tags

Daugavpils Jānis Lāčplēsis Latgale Rihards Eigims
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form