Par ES gatavi balsot 44,9%

Augustā par Latvijas dalību Eiropas Savienībā (ES) gatavi balsot bija 44,9% aptaujāto Latvijas pilsoņu, pret bija 35,9%, bet atbildi nav varējuši sniegt 19,2% aptaujāto pilsoņu, liecina "Latvijas faktu" veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc "Latvijas faktu" iepriekšējās aptaujas rezultātiem, jūlijā par Latvijas dalību ES bija gatavi balsot 49,6%, pret - 34,4%, bet atbildi nevarēja sniegt 15,9% aptaujāto pilsoņu.

No visiem aptaujātajiem iedzīvotājiem, kā pilsoņiem, tā nepilsoņiem, augustā Latvijas iestāšanos ES atbalsta 41,5%, salīdzinot ar 45,1% jūlijā, neatbalsta 40,3%, salīdzinot ar 38% jūlijā, bet 18,2% atbildēja, ka nav vēl izdarījuši noteiktu izvēli šajā jautājumā.

77,6% pilsoņu atzinuši, ka plāno piedalīties referendumā par Latvijas pievienošanos ES, salīdzinot ar 69% jūlijā, bet 10,4% norādījuši, ka to neplāno darīt. Jūlijā šādu atbildi sniedza 14,1% aptaujāto. Atbildēt nav varējuši 11,9% aptaujāto pilsoņu.

No tiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, kas plāno piedalīties referendumā, par Latvijas dalību ES balsotu 53,05 (jūlijā - 61,7%), pret - 34,1% (jūlijā - 28,5%), bet 13% (jūlijā - 9,8%) atzinuši, ka nezina, kā balsos 20.septembra referendumā.

Uz aptaujas jautājumu "Kādā no sekojošām aktivitātēm Jūs esat piedalījies pēdējā mēneša laikā?" 77 % aptaujāto norādījuši, ka ir skatījušies vai klausījušies kādu programmu vai interviju par ES (jūlijā tādu bija 72,7%), 58,8% lasījuši informāciju vai rakstu par ES (jūlijā tādu bija 56,6%), savukārt - 64,4% (jūlijā - 54,7%) kādu ES jautājumu pārrunājuši ar ģimenes locekļiem, draugiem vai darbabiedriem. 5,6% (jūlijā - 6,8%) ir piedalījušies kādā sarīkojumā vai apmeklējuši informācijas stendus par ES un tikai 0,5 % (jūlijā - 0,7%) iedzīvotāju atzinuši, ka piedalījušies kādā demonstrācijā vai rakstījuši vēstuli, izsakot savu viedokli par ES.

Aptaujas dati liecina, ka 3,1% (jūlijā - 4,4%) nav piedalījušies nevienā no minētajām aktivitātēm laika trūkuma dēļ, bet 2,9% (jūlijā - 5%) - intereses trūkuma dēļ. 2,2% (jūlijā - 2,9%) iedzīvotāju nav varējuši atbildēt vai neatceras.

Aptaujas dalībniekiem tika jautāts, vai viņi apzināti meklē informāciju par ES. Trīs ceturtdaļas (75,5%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju informāciju par ES iegūst nejauši. 6,1% aptaujas dalībnieku apgalvoja, ka viņi apzināti meklē informāciju par ES vismaz reizi mēnesī, bet desmitā daļa respondentu (10.0%) šo informāciju mērķtiecīgi meklē reizi nedēļā.

Sabiedriskās domas aptauja tika veikta, izmantojot intervēšanas metodi. Respondentu intervēšana notika laika posmā no 15.augusta līdz 22.augustam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form