Par 'Gada rīdzinieku 2021' kļuvis zinātnieks Jānis Kloviņš
Foto: Renārs Koris

Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2021" un Goda raksts šogad piešķirts profesoram, bioloģijas doktoram Jānim Kloviņam – par izciliem panākumiem zinātnē, lai pasargātu cilvēku veselību un dzīvību Covid-19 pandēmijas apstākļos, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rīgas domes žūrijas komisijā bija dzīvas un aktīvas diskusijas par to, kurš visvairāk pelnījis šogad būt Gada rīdzinieks. Tomēr jau ātri sapratām, ka zinātne ir tas virziens, kurā jāskatās, jo tieši zināšanu iegūšana un pielietošana ir tas, kas mums šogad ir vajadzīgs visvairāk, lai pieņemtu pareizus lēmumus. Pateicoties šī Gada rīdzinieka darbam, Latvija var izsekot visu Covid-19 celmu izplatībai. Tie ir nenovērtējami dati! Tieši tāpēc man ir liels gods sveikt profesoru Jāni Kloviņu," sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

Saņemot Goda rakstu, Kloviņš sacīja, ka šo balvu vairāk uztver nevis kā atzinību sev, bet atzinību zinātnei. Un Latvijas zinātnieki kaut kādā mērā ir koncentrējušies tieši Rīgā. "No nelaimes, kas mums ienākusi kā pandēmija, izeju ir raduši tieši zinātnieki. Un arī šeit, Latvijā, pagājušajā gadā, kad mēs sanācām kopā ar vienu domu – kaut ko darīt, kaut ko palīdzēt – tas nebija atsevišķa cilvēka lēmums, tā bija daudzu iesaistīto organizāciju un cilvēku kopdarbība," uzsvēra Kloviņš, aicinot arī nākotnē vairāk attīstībā iesaistīt zinātniekus.

Balvu viņam pasniedza ceturtdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sanāksmē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai.

Tostarp Atzinības rakstu par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu sabiedrības veselības labā Covid-19 pandēmijas apstākļos saņēma epidemiologs un blogeris Ņikita Trojanskis. Savukārt par aktīvu darbību Covid-19 pandēmijas laikā, sniedzot iespēju baudīt neierastas un kvalitatīvas kultūras norises epidemioloģiski drošos apstākļos, Atzinības rakstu piešķīra kultūrtelpas "Hanzas perons" vadītājai Ievai Irbinai.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Pretendentus balvai varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa vadībā. Žūrijā darbojās fiziķis, Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, inovāciju vadības uzņēmuma "Helve" līdzdibinātāja un "TechChill" valdes locekle Marija Ručevska, Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Eva Johansone, Rīgas domes priekšsēdētāja E. Smiltēna biroja vadītāja Kristīne Cinkus un Rīgas Tūrisma un investīcijas aģentūras direktora vietniece, Tūrisma pārvaldes priekšniece Ieva Lasmane, un Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centra projektu vadītājs apkaimju attīstības jautājumos Villiams Vrobļevskis.

Balvas "Gada rīdzinieks" saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmuši bokseris Mairis Briedis, operdziedātāja Elīna Garanča, komponists Boriss Rezņiks, tenisiste Aļona Ostapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Mārtiņš Staķis Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form