Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta vadītāja atlases konkursa komisija nolēma ieteikt kultūras ministrei apstiprināt Zigurdu Magoni projekta vadītāja amatam, informēja komisijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Komisija nolēma, ka kandidāts atbilst visām konkursa nolikuma prasībām: atbilstoša izglītība, pieredze vadošā amatā, pieredze liela mēroga, nozīmīgu un resursu ietilpīgu projektu vadībā, pieredze personāla vadībā, atbilstošas svešvalodu zināšanas un labas datora lietošanas prasmes. Pretendentam ir pieredze būvniecības projektu īstenošanā, plašas zināšanas par Latvijas un starptautisko būvniecības praksi, pieredze darbā ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī pretendents uzrādīja labas prezentācijas un publiskās runas prasmes.

Salīdzinot ar citiem konkursa pretendentiem, Magonem ir LNB projekta īstenošanai īpaši atbilstīga pieredze liela mēroga, nozīmīgu un resursu ietilpīgu projektu vadībā būvniecības projektu vadībā, kas iegūta vadot lidostas „Rīga” pārbūves pirmo un otro kārtu. Magone ir ieguvis labas zināšanas par Latvijas un starptautisko būvniecības praksi, ko apliecina pretendenta darbība profesionālajās organizācijās būvniecības un inženierkonsultāciju jomā un iegūtie profesionālās darbības sertifikāti.

Komisija pēc četru kandidātu izvērtēšanas nolēma rīkot papildus atlases kārtu diviem amata pretendentiem – Aigaram Štokenbergam un Magonem. Taču Štokenbergs atteicās turpināt sacensību konkursā, būdams pārliecināts, ka Magones kompetence būvniecībā ir augstāka kā viņa, un Magone spēs sekmīgāk vadīt LNB projektu.

Pavisam Kultūras ministrija saņēma 19 kandidātu pieteikumus Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta vadītāja amata konkursam. No iesniegtajiem pieteikumiem tika izvēlēti 11, kuri atbilda obligātajām prasībām, savukārt, četri no tiem tika aicināti uz intervijām.

LNB projekta vadītāja amata konkursa komisijas vadītājs ir Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Daniels Pavļuts. Komisijā vēl strādā KM valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters, KM Personāla nodaļas vadītāja Iveta Galzone, LNB direktors Andris Vilks, LNB atbalsta fonda direktore Karina Pētersone un LNB atbalsta fonda Uzticības padomes loceklis Arvils Ašeradens.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form