Par nelikumīgu TV programmu retranslēšanu ierobežo divas interneta mājaslapas
Foto: Shutterstock

Izskatot administratīvās lietas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumus ierobežot interneta mājaslapu "www.peers.tv" un "www.edem.tv" darbību, liedzot to domēna vārdu izmantošanu līdz 15. janvārim, portāls "Delfi" uzzināja NEPLP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lēmums par abu mājaslapu ierobežošanu pieņemts, izskatot administratīvās lietas par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto normu attiecībā uz programmu retranslācijas noteikumiem pārkāpšanu augstāk minētajās interneta vietnēs, nelikumīgi izplatot televīzijas programmas bez retranslācijas atļaujas.

Par pieņemto lēmumu ir paziņots Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā reģistrētajiem interneta piekļuves pakalpojumu sniedzošajiem komersantiem un abi domēna vārdi iekļauti NEPLP mājaslapā izvietotajā sarakstā, kurā norādīti tie domēna vārdi, kuru izmantošana uz laiku ir tikusi ierobežota.

NEPLP ir uzsākusi apjomīgu interneta mājaslapu monitoringu ar mērķi ierobežot nelegālā televīzijas satura pieejamību Latvijā.

"Nelegālu televīzijas pakalpojumu lietošana ievērojami ietekmē Latvijas informatīvo telpu. Atsevišķu šajās mājaslapās pieejamo programmu saturs var būt un ir Latvijas valstij naidīgs. Mēs turpināsim vērsties pret šāda veida nelegālā satura pieejamību Latvijā un šie ir tikai pirmie soļi," saka NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas darbojas, pamatojoties uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NEPLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form