Par nepienācīgu pienākumu pildīšanu, kā rezultāta nodarīti būtiski materiāli zaudējumi, no amata atcelts Rīgas apgabaltiesas zvērināts notārs Juris Eglītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa, izmantojot Notariāta likumā dotās pilnvaras, ir pieņēmusi lēmumu disiciplināri sodīt notāru Eglīti ar atcelšanu no amata, portālu “Delfi” informēja ministres preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Eglītim disciplinārsods tiks piemērots par to, ka viņš, vedot mantojuma lietu, nav pienācīgi pildījis savus amata pienākumus, nav pārzinājis normatīvos aktus un apzināti pārkāpis normatīvos aktos paredzēto kārtību, kas saistīta ar mantojuma lietu vešanu.

Savu darbību rezultātā Eglītis ir būtiski aizskāris personas ar likumu aizsargātās tiesības uz īpašumu un intereses, nodarot būtiskus materiālus zaudējumus.

Eglīša pārkāpums tika atklāts, pārbaudot kādas fiziskas personas sūdzību. Minētā personas sūdzējās par to, ka, neskatoties uz to, ka personas nelaiķa radinieces mantojuma lietu sāka vest tiesa, Eglītis pēc cita mantinieka iesnieguma uzsāka vest mantojuma lietu par to pašu mantojumu – nekustamo īpašumu. Tā rezultātā viltus mantinieks ieguva tiesības uz nekustamo īpašumu un to pārdeva tālāk citai personai.

Ministres lēmums izriet no Latvijas zvērinātu notāru padomes ierosinātās disciplinārlietas pret Eglīti. Notārs no pienākumu pildīšanas ir atstādināts jau no 2005.gada 11.marta, kad disciplinārlieta tika pārņemta no Latvijas zvērinātu notāru padomes.

Padome uzskatīja, ka Eglīša nodarījums ir bargāks par tiem disciplinārsodiem, kādus viņam atbilstoši Notariāta likumam var piemērot padome, tādēļ tā disciplinārlietu pārsūtīja izskatīšanai tieslietu ministrei.

Eglītim ir tiesības pārsūdzēt ministra lēmumu Administratīvā rajona tiesā, bet pārsūdzība neaptur ministra lēmuma darbību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form