Par Rēzeknes ārsta kļūdu mirušā ģimenei izmaksāta 100 000 eiro kompensācija
Foto: Shutterstock

Pērn janvārī mirušajam 71 gadu vecajam Rēzeknes novada iedzīvotājam Robertam Saukānam Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs ir uzstādījis neprecīzu diagnozi, par šo kļūdu cietušajai pusei no riska fonda ir izmaksāta vairāk nekā 100 000 eiro materiālā un morālā kompensācija.

Kā pastāstīja ārsta advokāte Ilona Jirgena, tas, ka Tihonovs uzstādījis neprecīzu diagnozi, teikts Veselības inspekcijas atzinumā. Ārstus pret neprecīzām diagnozēm aizsargā civiltiesiskā apdrošināšana. Apdrošināšanas maksa, ko no riska fonda saņēmusi cietusī puse, ir otrā lielākā, kāda līdz šim izmaksāta.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, un izmeklēšana patlaban turpinās. Šis process ir ieildzis, jo ir radusies nepieciešamība veikt papildu ekspertīzes. Izmeklēšana noteiks, vai Tihonovs saucams pie kriminālatbildības vai nav.

Savukārt par Saukāna atrašanos slimnīcā nav īstas skaidrības. Tihonovs, kurš tobrīd strādājis slimnīcas uzņemšanas nodaļā, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atvestajam pacientam diagnosticējis stenokardiju, nozīmējis ārstēšanos un palaidis viņu mājās, jo stenokardijas gadījumā stacionēšana neesot obligāta.

Pēc tam gan atklājies, ka Roberts Saukāns miris no plaša infarkta. Pacientus ar šādu diagnozi Rēzeknē nemaz neārstē, bet gan sūta uz Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Rēzeknes slimnīcā informē, ka Tihonovam saistībā ar notikušo ir izteikts rājiens un uzdots noklausīties kursu kardioloģijā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, Saukānu ģimene vērsusies Valsts policijā pret vietējās slimnīcas ārstu Tihonovu, kuru uzskata par vainīgu sava ģimenes locekļa nāvē, taču policijā izmeklēšana ir ieilgusi jau pusotru gadu.

Source

LETA

Tags

Rēzekne Veselības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form