'Par!' rosina optimizēt skolu tīklu un no budžeta finansēt partijas
Foto: F64

Partija "Kustība "Par!"" patlaban izstrādā pirmsvēlēšanu programmu, kurā rosināts optimizēt skolu tīklu, piesaistīt ārvalstu ekspertus un no valsts budžeta finansēt politiskās partijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdien partijas "Kustība "Par!"" programmas konferencē "Pārstartē Latviju", kurā piedalījās aptuveni 100 kustības biedru, pirmo reizi tika prezentētas topošās programmas iniciatīvas. Kustības eksperti prezentēja dažus no programmā iekļaujamajiem jautājumiem.

Kā vienu no centrālajiem programmas jautājumiem partija izvirzījusi izglītību. "Kustības "Par!"" valdes loceklis Oskars Kaulēns ieskicēja izglītības reformu piedāvājumu, uzsverot nepieciešamību skolās nodarbināt augsti kvalificētus pedagogus.

Viņš norādīja, ka ir jāizvērtē iespēja apvienot pedagoģijas studiju programmas, kā arī jāizstrādā atlases kritēriji tiem, kuri vēlas kļūt par skolotājiem. Pēc Kaulēna teiktā, patlaban par skolotāju var kļūt ikvienas, kas to vēlas un studē pedagoģiju.

"Skolotājus nevajag ražot masveidā, bet gan jāatlasa labākie. Jāizstrādā arī skolu kvalitātes kritēriji, lai panākumi mācību olimpiādēs nebūtu vienīgais kritērijs. Tāpat ir jāoptimizē skolu tīkls," uzsvēra Kaulēns.

"Kustības "Par!"" valdes locekle Marija Golubeva piebilda, ka, iespējams, vidusskolu pārvaldība būtu jāpārņem valstij, jo pašvaldības nevar skolotājiem nodrošināt vienādu atalgojumu.

Savukārt "Kustības "Par!"" valdes locekle Evita Goša stāstīja par partijas piedāvājumu veselības aprūpes jomā, rosinot aktīvāk pievērsties sirds un asinsvadu slimību profilaksei. "Šajā ziņā ir jāizmato labākā pasaules prakse un jāizstrādā kompleksa veselības veicināšanas programma. Veselības aprūpē uzsvars būtu jāliek nevis uz slimību ārstēšanu, bet uz primāro profilaksi," uzsvēra Goša.

Partijas piedāvājums ekonomikas veicināšanai paredz nodrošināt mazāku birokrātiju mazajiem uzņēmumiem, atvieglojot tiem grāmatvedību un nodokļu nomaksu. Savukārt tehnoloģiju straujās attīstības izaicinājumu risināšanā partija piedāvā augsti kvalificētam darbaspēkam atvieglot imigrācijas iespējas.

Partija arī uzskata, ka Latvijas esošā ekonomikas struktūra nav ilgtspējīga un ir vāji industrializēta, tāpēc nepieciešams izstrādāt jaunu industrializācijas stratēģiju un plānot nozaru attīstību.

"Kustība "Par!"" iesaka valstiskā līmenī domāt gan par lielo uzņēmumu attīstības iespējām, gan arī atbalstīt mazos uzņēmumus reģionos, jo līdzšinējā atbalsta sniegšanas plānošana neatbilst tam, ko sagaida reģionos.

Partija arī iesaka cīnīties ar nodokļu sistēmas necaurredzamību un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. To rosināts panākt, ieviešot obligātu vispārēju iedzīvotāju ienākumu un īpašumu deklarēšanu, kā arī citus pasākumus.

Partijas valdes loceklis Andulis Židkovs informēja par nepieciešamību nodrošināt politiskajām partijām lielāku valsts budžeta finansējumu, tādējādi mazinot partiju atkarību no sponsoriem.

Patlaban partijas saņem valsts budžeta finansējumu aptuveni 612 000 eiro apmērā, tomēr, pēc Židkova domām, tas nav pietiekams. "Palielinot valsts budžetu vismaz līdz 2,7 miljoniem eiro tiks nodrošināta neatkarība no sponsoriem," uzskata partijas valdes loceklis.

"Kustības "Par!"" ieskatā, būtu veicamas arī reformas korupcijas mazināšanas jomā, jo korupcijas uztveres indeksā pēdējos piecos gados nav novērotas būtiskas izmaiņas. Kustības pārstāvis Uģis Zeltiņš stāstīja, ka būtu nepieciešams Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku izraudzīt starptautiski izsludinātā konkursā. Savukārt politiskās korupcijas jautājumiem KNAB vajadzētu būt prioritāriem.

Zeltiņš arī iesaka destabilizēt "valsts nozagšanas" shēmas, piemēram, paredzot, ka personai, kas palīdzējusi atklāt smagu koruptīvu noziegumu, tiek nodota lietā konfiscētā manta. "Tādējādi tiktu apgrūtina iesaistīto saziņa, jo tiktu mazināta iesaistīto savstarpējā uzticēšanās," pauda eksperts.

Iepriekš partijas "Kustība "Par!"" vadītājs Daniels Pavļuts sacīja, ka šodien netiek prezentēta gatava partijas programma, jo, mainoties vispārējai situācijai, līdzi laikam mainīsies arī partijas programma. Tiesa, šodien konferencē aplūkotie jautājumi tiks ietverti partijas priekšvēlēšanu programmā.

"Partijas programmas mērķis ir pārstartēt Latviju. Ir nepieciešami jauni politiski risinājumi, kas nodrošinās taisnīgu un tiesisku valsti, gudru ekonomiku, pieejamu veselības aprūpi, drošību utt.," uzsvēra Pavļuts.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daniels Pavļuts KNAB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form