Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju ievēlēts Siksnis
Foto: LETA

Saeimas trešdien, 4. augustā, amatā apstiprinātie jaunās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) trīs locekļi pirmajā padomes sēdē amatā ievēlējuši priekšsēdētāju. Par SEPLP pirmo priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jānis Siksnis, portālu "Delfi" informēja SEPLP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums paredz, ka padomes priekšsēdētājs tiek ievēlēts uz vienu gadu.

Līdz ar padomes locekļu apstiprināšanu amatā un priekšsēdētāja ievēlēšanu SEPLP sākusi darbu pie institūcijas izveides procesa, sākot ar šīs atvasinātās publiskās personas reģistrēšanas procesu Uzņēmumu reģistrā un citiem padomes darbības nodrošināšanas jautājumiem.

Siksnis uzsver, ka SEPLP pirmais, steidzamākais uzdevums ir izveidot jauno institūciju, lai tā spētu pilnvērtīgi strādāt un pildīt tai uzticēto uzdevumu – mērķtiecīgi rūpēties par sabiedrisko mediju ilgtermiņa attīstību.

"Šobrīd ir nepieciešams nostiprināt padomes institucionālo kapacitāti, piesaistot kvalificētu personālu un izveidojot biroju. Esam gandarīti par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pausto gatavību pārejas periodā sniegt visu nepieciešamo palīdzību Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas uzraudzības funkciju pārņemšanā. SEPLP izveidošana ir vēsturisks notikums, kas stiprinās visas Latvijas mediju vides drošību," norādīja Siksnis.

Likums paredz, ka pēc SEPLP pilnīgas izveidošanas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nodod tai lietvedību, kas saistīta ar sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, to pārvaldību un sabiedrisko pasūtījumu.

Saskaņā ar SEPLP un NEPLP vienošanos šis process notiks pakāpeniski un paralēli SEPLP praktiskās izveides procesam, lai nodrošinātu funkciju nepārtrauktību.

"Lai SEPLP spētu veiksmīgi darboties, tai jābūt koleģiālai institūcijai, kuras rīcības vadmotīvs ir sabiedrības intereses. Liels gandarījums, ka jau no pirmās darbības dienas ir jūtams spēcīgs komandas gars, un ir panākta vienošanas, ka padome visus svarīgākos lēmumus pieņems, pēc iespējas ievērojot vienprātības principu," uzsvēra padomes loceklis Jānis Eglītis.

Padomes locekle Sanita Upleja-Jegermane norādīja, ka "jaunais sabiedrisko mediju pārvaldības modelis, tajā skaitā galveno redaktoru un ombuda apstiprināšana, stiprinās sabiedrisko mediju redakcionālo neatkarību, uzturēs augstus satura kvalitātes standartus un vairos atbildību sabiedrības priekšā".

Saskaņā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas ir spēkā kopš 2021. gada sākuma, SEPLP ir neatkarīga, pilntiesīga, autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā.

SEPLP sastāvā ir trīs locekļi, kurus apstiprina Saeima. Vienu apstiprināšanai izvirza Valsts prezidents, vienu – Nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome un vēl vienu – Saeima saskaņā ar Saeimas Kārtības rullī noteikto kārtību.

NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome darbam SEPLP izvirzīja Baltijas Mediju izcilības centra projektu direktoru Siksni. Saeima darbam SEPLP virzīja līdzšinējo Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPL) locekli Eglīti, savukārt Valsts prezidents Egils Levits izvirzīja līdzšinējo "Delfi" Nacionālo ziņu nodaļas žurnālisti Upleju-Jegermani.

SEPLP locekļi tiek ievēlēti amatā uz četriem gadiem, un tos var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Vēstīts, ka Saeima trešdien, 4. augustā, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP) ievēlēja Upleju-Jegermani, Eglīti un Siksni. Deputāti par katru SEPLP locekļa kandidātu balsoja atsevišķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Siksnis NEPLP Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form