Par Skrundas pilsētiņas izsoles uzvarētāju atzīst Magomedu Gurbanovu
Foto: AFI

Privatizācijas aģentūra (PA) pirmdien atcēlusi Krievijā, Samaras apgabalā reģistrētajam uzņēmumam "Aļeksejevskoje - Serviss" piešķirtās īpašuma tiesības uz agrāko Skrundas militārpilsētiņu un atdevusi tās pirms pusotras nedēļas rīkotās izsoles otrās vietas ieguvējam, Azerbaidžānas pilsonim Magomedam Gurbanovam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš izsolē par nekustamo īpašumu "Mežaine" bija solījis 1,548 miljonus latu, kas ir par 3000 mazāk kā Krievijas uzņēmums. Paredzams, ka zemesgabala cena būs 1 477 506 lati, savukārt apbūves cena - 71 459 lati. Par zemesgabalu Gurbanovs iepriekš bijis gatavs maksāt 80% latos un 20% privatizācijas sertifikātos, savukārt samaksa par apbūvi būs tikai latos.

Pēc tam, kad Gurbanovs būs saņēmis Aģentūras rakstisku uzaicinājumu noslēgt nomaksas pirkuma līgumu, viņam 10 laikā vajadzēs samaksāt 7% no nosolītās un nosacītās cenu starpības, kas ir 97 650 lati, toties apdrošināšana - 700 lati. Tāpat viņam jāsedz Aģentūras izdevumi par apsardzi vairāk nekā 40 200 latu apjomā un elektrību vairāk nekā 1500 lati.

Ja arī Gurbanovs būs pārdomājis un nevēlēsies iegādāties militārpilsētiņu, tad Aģentūra lems par atkārtotu izsoli.

Savukārt "Aļeksejevskoje - Serviss" ir zaudējusi 10 000 latu lielo iemaksāto drošības naudu.

Bijušo padomju armijas virsnieku pilsētiņu ar aptuveni 70 ēkām dažādās sabrukuma stadijās februāra sākumā pārdeva par 1 551 966 latiem. Starp trim izsoles dalībniekiem visvairāk par šo objektu nosolīja Krievijas uzņēmums "Aļeksejevskoje- Serviss", kas arī tika atzīta par izsoles uzvarētāju.

Toreiz izsoles noteiktā sākuma cena īpašumam bija 153 966 lati. Privatizācijas noteikumi paredz, ka pirkuma maksa par valsts nekustamo īpašumu pircējam jāsamaksā ne vēlāk kā 10 gadu laikā. Kā maksāšanas līdzekļi lielākoties jeb 99,08 %, ir lati, savukārt atlikušie 0,92 % - privatizācijas sertifikāti. Papildus pirkuma maksai pircējam jāsedz Privatizācijas aģentūras izdevumi par objekta apsaimniekošanu, kas šobrīd ir 49 783 lati.

Skrundas lokatora "pilsētiņa" sastāv no četriem zemesgabaliem ar kopējo platību 45,1042 hektāri un 70 ēkām un būvēm. Tajā atrodas dzīvojamās ēkas, administratīvās ēkas, noliktavas, siltumnīcas, kazarmas, garāžas, darbnīcas un citas, taču kopš padomju armijas izvākšanās deviņdesmitajos gados šī teritorija bijusi neapsaimniekota.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form