Pār Sudrabas partiju nolīst dāsns 'dāvanu lietus' – 10 dienās ziedoti 110 000 eiro
Foto: LETA

Līdz pat šā gada 9. jūlijam Ingunas Sudrabas veidotajai un vadītajai partijai "No sirds Latvijai" kopumā bija saziedoti tikai 460 eiro, toties nākamajās 10 dienās bijis vērojams neredzēts ziedotāju aktivitātes vilnis un mazpazīstami ziedotāji kopumā partijai sametuši vairāk nekā 110 tūkstošus eiro. Nekāds retums nav bijis arī 15 000 eiro lieli ziedojumi, vēsta portāls "Pietiek.com".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anrī Kursītis un Ivars Falks ziedojuši  14 000 eiro katrs, Kristīne Petruškina, Irina Rudzāte un Jānis Raudzeps katrs ziedojuši pa 15 000 eiro, bet Vladimirs Gavrilejs ziedojis 14 985 eiro.

Pietiek" izlases kārtībā pārbaudījis, ar kādu tieši ienesīgu uzņēmējdarbību nodarbojas vai kādos labi apmaksātos amatos ir partijas lielākie ziedotāji, kuri ir varējuši no personiskajiem līdzekļiem atvēlēt partijai pat 15 tūkstošus eiro katrs.

Portāls izpētījis, ka 1964. gadā dzimušajam Anrī Kursītim, kurš partijai ziedojis 14 000 eiro, saskaņā ar „Lursoft" datiem pieder 22% kapitāldaļu SIA „Roja" un 50% kapitāldaļu SIA „Blaizer-AG". Pirmais no šiem uzņēmumiem nekādu uzņēmējdarbību nav veicis, bet otrs pagājušo gadu beidzis ar 189 409 latu apgrozījumu un 4320 latu peļņu.

1976. gadā dzimušajai Kristīnei Petruškinai, kura no personiskajiem līdzekļiem partijai ziedojusi 15 000 eiro, pieder 100% kapitāldaļu SIA „Balt Trest", taču arī tā pērn nav varējusi lepoties ar ievērojamu peļņu, - tā bijusi tikai 4980 latu.

1940. gadā dzimušajam Jānim Raudzepam, kurš partijai ziedojis 15 000 eiro, pieder vienīgi individuālais uzņēmums - ražošanas komercfirma „Otis un Ko", kurai nav pieejams neviens pats gada pārskats.

1966. gadā dzimusī Irina Rudzāte, kas partijai tāpat oficiāli ziedojusi 15 000 eiro, nepieder neviena paša uzņēmuma kapitāldaļas, un viņa arī nav neviena uzņēmuma amatpersona, - dāsnā ziedotāja ir dalībniece tikai dzīvokļu īpašnieku biedrībā „Brīvības iela 74".

Savukārt 1942. gadā dzimušajam Ivaram Falkam, kurš partijai ziedojis 14 000 eiro, pilnībā pieder SIA „Woodstar", taču  šā gada 23. janvārī saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem pieņemts lēmums par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu.

Arī 1947. gadā dzimušajam Vladimiram Gavrilejam, kurš oficiāli ziedojis 14 985 eiro, saskaņā ar „Lursoft" datiem nepieder neviena funkcionējoša uzņēmuma kapitāldaļas, - arī 2005. gadā reģistrētajā laulību līgumā uz viņa vārda nav fiksēta nekāda vērā ņemama manta.

„Pietiek.com" norāda, ka pati Sudraba nav velējusies atbildēt uz jautājumu, vai partijā tiek veiktas kādas pārbaudes par ziedotāju iespējām ziedot, par viņu finansiālo stāvokli un tā atbilstību ziedojuma apmēram, ne arī uz jautājumu, vai viņa var sniegt kādas ziņas par sešiem mazpazīstamajiem ziedotājiem, no kuriem katrs bija spējis ziedot 14-15 tūkstošus eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Inguna Sudraba Roja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form