Lai nodrošinātu iespēju izmantot maksājumu kartes, iekasējot valsts budžeta maksājumus un maksu par budžeta iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem, otrdien valdībā tika apstiprināti Finanšu ministrijas sagatavoti grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību, informēja ministrijas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Grozījumi paredz, ka valsts un pašvaldību budžeta iestādes, saņemot samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem ar maksājumam kartēm un izsniedzot maksājuma karšu apstrādes termināļa kvīti, varēs nelietot kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai.

Noteikumi tāpat papildināti ar normām, lai nodrošinātu skaidrā naudā saņemtā apliekamā ienākuma uzskaiti fiziskām personām – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājam no saimnieciskajā darbībā gūtā apliekamā ienākuma, kuras var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas.

Izmaiņas arīdzan paredz, ka šie noteikumi neattieksies uz ārvalstu fiziskām vai juridiskām personām, kas Latvijā reģistrētas tikai VID ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, bet kurām nav noteiktas saimnieciskās darbības veikšanas vietas Latvijā.

Grozījumi MK noteikumos stāsies spēkā ar 2008.gada 1.janvāri.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form