Kā katru vasaru, arī šogad ticis pazemināts ūdens līmenis AS "Latvenergo" Rīgas hidroelektrostacijas (HES) baseinā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
No 17.augusta līdz 24.augustam Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdenslīmenis, lai veiktu Rīgas HES dambja augšbjefa nogāžu betona virsmu plānotos apsekošanas darbus un lai svētceļnieki varētu pa sauszemi nokļūt līdz Sv. Meinarda baznīcai Ikšķilē, kur notiek ikgadējās kristīgo jauniešu dienas.

Ūdens līmeņa pazemināšana tika plānota hidrotehniskajai būvei piemērotākajā gada laikā, kā arī atbilstoši būtiskiem sabiedriskiem notikumiem HES apkārtnē, informē "Latvenergo" pārstāvis Andris Siksnis.

Ūdenskrātuves nostrāde notikusi pakāpeniski, līdz 17.augustam sasniedzot nepieciešamo atzīmi - 16 metri virs jūras līmeņa. Šobrīd Rīgas HES ūdenskrātuvē ūdenslīmenis ir 16,04 m, un tas pakāpeniski tiks paaugstināts līdz 18 metru atzīmei.

AS "Latvenergo" lielāko daļu elektroenerģijas saražo Daugavas hidroelektrostacijās, tādēļ šo objektu ikgadējo remontu veikšanai vajadzīga ūdens līmeņa pazemināšana ūdenskrātuvēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form