Parlamentārieši ar NVO diskutēs par valsts attīstību
Foto: DELFI

Pirmdien Saeimā forumā "Stabilitāte. Partnerība. Attīstība" tiksies parlamenta un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai diskutētu par valsts stratēģisko attīstību, informēja Saeimas Preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Patlaban, kad skaidri iezīmējas valsts virzība no stabilizācijas politikas uz attīstību, ir svarīgi neapstāties pie sasniegtā. Politiķu uzdevums ir piedāvāt sabiedrībai valsts turpmākās attīstības vīziju, kopīgi to izdiskutējot ar sadarbības partneriem un nevalstiskā sektora ekspertiem. Un tieši Saeimā, tostarp šī foruma ietvaros, jānotiek kvalitatīvām, uz valsts stratēģisko attīstību vērstām parlamentārām debatēm," pauž Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Pilnveidojot līdzšinējo foruma norises kārtību, šogad notiks trīs apaļā galda diskusijas. Pirmā diskusija būs veltīta nacionālās attīstības plānošanai, to sasaistot ar ilgtermiņa budžeta plānošanu un valsts ārpolitikas prioritātēm. Diskusija palīdzēs iezīmēt nepieciešamās izmaiņas un vajadzīgos resursus, lai 2030.gadā Latvija būtu plaukstoša valsts.

Otrajā diskusijā foruma dalībnieki spriedīs par demogrāfisko attīstību - migrāciju, ģimenes politiku un sociālās drošības sistēmu, analizējot nevalstiskā sektora lomu un iesaistes iespējas šo politiku izstrādē. Atsevišķa diskusija būs veltīta arī izglītības un zinātnes lomai valsts un tautsaimniecības nozaru ilgtspējīgā attīstībā. Šajā sadaļā tiks meklētas atbildes uz to, kāda ir Latvijas izglītības sistēmas vieta pasaulē un kā Latvijai attīstīt zinātnisko sasniegumu veiksmīgu izmantošanu uzņēmējdarbībā.

Diskusijas vadīs Saeimas komisiju priekšsēdētāji kopā ar nevalstiskā sektora pārstāvjiem. Katrā sadaļā tiks uzklausīti ekspertu ziņojumi, kuriem sekos diskusija.

Pirmdien diskusijā piedalīsies Āboltiņa, biedrības "Latvijas Pilsoniskā alianse" direktore Rasma Pīpiķe, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš un Latvijas Universitātes docents Ivars Ījabs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form