Partija 'Republika' sola četru gadu laikā nodrošināt vidējo algu Latvijā 2000 eiro apmērā
Foto: LETA

Saeimas deputāta Vjačeslava Dombrovska un bijušā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena topošā partija "Republika", kuras dibināšanas procedūru plānots sākt sestdien, sola četru gadu laikā nodrošināt Latvijā vidējo algu 2000 eiro apmērā, liecina politiskās partijas programma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Republika" pozicionē sevi kā pragmatisku un profesionālu centrisko partiju. Tās pamatmērķis ir vienot Latvijas sabiedrību kopīgas valsts un ekonomikas attīstības vīzijas īstenošanai.

"Tikai šādi ir iespēja nodrošināt iedzīvotājiem augstu labklājības un drošības līmeni, nodrošināt adekvātu veselības aprūpes, sociālās aizsardzības un izglītības finansēšanu," teikts programmā.

"Republika" sola četru gadu laikā nodrošināt vidējā mēneša atalgojuma līmeni valstī 2000 eiro apmērā un papildu ikgadējus budžeta ieņēmumus sešu miljardu eiro apmērā.

"Trīs gadu laikā apsteigsim Lietuvas ienākumu līmeni uz iedzīvotāju, astoņu gadu laikā - arī Igauniju. Vienas paaudzes - divdesmit gados - laikā panāksim Zviedrijas ienākumu līmeni," norādīts politiskā spēka programmā.

Topošās partijas pārstāvjus vienojot kopēja izpratne par galvenajām vērtībām - gādība par ikvienu Latvijas cilvēku, atbildība par saviem darbiem, nepieciešamība nemitīgi attīstīt savas prasmes. "Republika" nepiedalīšoties šauru nišu politikā, kā arī meklēšot vienojošo, nevis to, kas šķeļ sabiedrību.

"Mēs ticam nākotnei patiesā tautvaldībā, kur vara ir tuvu tautai, un tā ir atbildība tautas priekšā," pausts programmā.

Ekonomikā kā stratēģiskās attīstības virzienus partija noteikusi bioekonomiku, rūpniecību, transportu un loģistiku, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, medicīnas un veselības pakalpojumu eksportu, savienotājpilsētas veidošanu. Partija apņēmusies fokusēties uz preču un pakalpojumu eksporta veicināšanu, palielinot to par 50% četru gadu laikā un dubultojot eksporta apmēru desmit gadu laikā.

Reģionālajos attīstības centros "Republika" plāno veidot konkurētspējīgu piedāvājumu ārvalstu investīcijām rūpniecībā - industriālas zonas, kvalificēta darbaspēka mācības, nodokļu stimuli.

Politiskais spēks sola arī panākt starptautiski konkurētspējīgas elektroenerģijas cenas ražotājiem un eksportētājiem, pārskatot obligātā iepirkuma komponentes atbalsta politiku.

Kā partijas iecere programmā norādīta arī "Rīga Campus" - akadēmiskas pilsētas un reģionāla augstākās izglītības centra - izveide.

Politiķi sola arī stiprināt paaudžu solidaritātes sistēmu un būtiski pacelt vecuma pensijas, īpaši mazo pensiju saņēmējiem nodrošinot, ka neviens pensionārs nesaņems pensiju, kas ir mazāka par 400 eiro mēnesī.

Veselības aprūpē "Republika" apņēmusies izveidot iedzīvotājiem un mediķiem saprotamu sistēmu, kas noteiks valsts, pašvaldību un iedzīvotāju tiesības un atbildību.

"Nodrošināsim visu resursu, tostarp cilvēkresursu, racionālu izmantošanu un atjaunošanu. Samazināsim rindas uz veselības pakalpojumiem, uzlabosim reālas iespējas speciālistu pieejamībai," pausts partijas programmā, kurā tiek solīts arī samazināt pacientu iemaksas, paplašināt kompensējamo medikamentu pieejamību un nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu medicīnas darbiniekiem.

Jau ziņots, ka šodien tiks sākta partijas "Republika" dibināšanas procedūra.

Preses konference, kurā medijus un sabiedrību plašāk iepazīstinās ar partijas biedriem, mērķiem un iecerētajiem uzdevumiem, varētu notikt nākamnedēļ. Dombrovskis uzsvēra, ka viss atkarīgs no tā, cik ātri partijas dibinātāji aizies pie notāra to izdarīt.

Paredzēts, ka partija apvienos biedrības "Republika 2030" biedrus un atbalstītājus, kā arī Ģirģena domubiedrus, tostarp viņa brāli parlamentārieti Kasparu Ģirģenu un deputātu Ēriku Pucenu.

Dombrovskis iepriekš skaidroja, ka "Republika" būs pragmatiska un profesionāla centriskā partija, kuras pamatmērķis ir vairot ikviena Latvijas iedzīvotāja un valsts labklājību un vienas paaudzes laikā sasniegt attīstīto Eiropas valstu labklājības līmeni.

Topošā partija plāno startēt gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nākamā gada rudenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form