Pārtrauc skolēnu un skolās nodarbināto Covid-19 testēšanu
Foto: Pixabay

Tiek pārtraukta iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšana. Testēšana tiek pārtraukta no 21. oktobra, bet 20. oktobrī testēšana nav obligāta, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skolās, kur testēšana jau ieplānota, tā tiks nodrošināta.

Iknedēļas testēšana tiek turpināta speciālo izglītības iestāžu un sociālās korekcijas izglītības iestādes Naukšēni skolēniem un nodarbinātajiem, kā arī pirmsskolas izglītības pakāpē nodarbinātajiem, kā arī profesionālās izglītības izglītojamiem, kuri kārto profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un uzturas dienesta viesnīcā.

Paredzēts, ka vispārizglītojošo skolu skolēnu, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un izglītības iestāžu darbinieku testēšana tiks atsākta nedēļu pirms atgriešanās izglītības iestādēs klātienē.

Proti, 1.-3. klašu skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem - no 25. līdz 29.oktobrim, pēc spēkā esoša grafika. 4.- 12. klašu skolēniem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem – testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē, norāda ministrijā.

Testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās. Testēšanā tiks izmantoti siekalu testi.

Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam testēšanas dienā nav iespējas ierasties uz noteikto testēšanas datumu.

Jau ziņots, plānots, ka mājsēde Latvijā ilgs no 21. oktobra līdz 15. novembrim un tās laikā nenotiks izklaides un kultūras pasākumi, kā arī nevarēs pulcēties.

Tāpat līdz oktobra beigām tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. Plānots, ka 1.-3. klases mācības klātienē varēs atsākt 1. novembrī, bet pārējās klases – no 15. novembra. Šajā laikā nebūs pieejama arī interešu izglītība. Bērnudārzā darbs tiks organizēts tā dēvētajās dežūrgrupās.

Šajā laikā tiks ieviesta komandantstunda, proti, uz ielas bez attaisnojoša iemesla nedrīkstēs atrasties vakara un nakts stundās no pulksten 20 līdz pulksten 5.

Mājsēdes laikā ierobežojumi skars arī tirdzniecības jomu. Paredzams, ka klātienē varēs saņemt neatliekamus pakalpojumus.

Tāpat nevarēs saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus, tostarp friziera. Ierobežojumi arī attieksies uz sabiedrisko ēdināšanu, proti, šie pakalpojumi nebūs pieejami klātienē.

Šajā laikā klātienē varēs strādāt ražošanas un būvniecības, kā arī kritiskās infrastruktūras objekti. Ierobežojumu skartajiem uzņēmumiem un darba ņēmējiem tiks nodrošinātas valsts atbalsta programmas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form